Top News – Rriten rastet me Covid/ Greqi, shumë infektime në dy dasma
31/07/2020 21:40

Rritje e konsiderueshme e rasteve te te prekurve me koronavirus eshte regjistruar ne Greqi sipas zv/ministrit te Mbrojtjes Civile qe ka komunikuar masa te reja gjate konferences se shtypit pasditen e se premtes. Tre persona kane humbur jeten duke e cuar numrin e vijtimave ne 206, ndersa 78 jane te prekurit e rinj, prej te cileve 24 ne Athine dhe 18 ne Selanik. Numri i pergjithshem i rasteve me koronavirus ne Greqi ka shkuar tashme ne 4477 persona. Shperthimi i rasteve ka ardhur sidomos si rezultat i dy dasmave te zhvilluara ne Selanik dhe ne Serres te dielen e kaluar. Dje ne nje prej spitaleve te Selanikut jane paraqitur me simptoma te covid-19 te pakten 12 persona nga 300 dasmoret, te cilet jane gjetur pozitive. Midis tyre dhendri , nusja e disa familjare, ndersa priten rezultatet e testeve te te gjithe te ftuarve. Nisur nga kjo zv/ ministri Hardhalias ka deklaruar se prej te henes nuk do te lejohen dasma me me shume se 100 pjesmarres, do te jete e detyrueshme maska ne te gjitha ambientet e mbyllura, madje edhe ne kisha, pervec restoranteve. Ndalohen gjithashtu vizitat ne azilet e pleqve dhe ndalohen panaire popullore.

Top News – Denoncimi në ‘Fiks Fare’/ Vorë, abuzim me fondin e tërmetit
28/09 22:12
Top News – PD për shkëmbin/ Falsitet, OFL e vettingu i policisë
28/09 21:53
Top News – Cakaj në Berlin/ Me rëndësi zgjerimi i BE në ballkan
28/09 21:28
Top News – Nuk votohen të enjten/ Shtyhen ndryshimet e kodit zgjedhor
28/09 20:28
Top News – Operacioni “limit”/ GJKKO dërgon për gjykim 30 persona
28/09 20:23
Top News – ‘Respektoni 5 qershorin!’ Soreca: Me rendësi këshilli politik
28/09 20:17
Top News – Aksident ne Pogradec/ Përplasen 3 makina, s’ka të lënduar
28/09 20:12
Top News – 4 mësues me covid/ Korçë, në 4 shkolla masa izolimi
28/09 20:11
Drejtuesi i OFL nxori sekretin/ E zbuluan gjermanët. SPAK nis hetim dhe kërkon pezullimin
28/09 20:07
Met, Jon dhe David, tre angleze në Tiranë që mësojnë shqip dhe adhurojnë byrekun
28/09 19:52
Studentët: Na ulni tarifat/ Deri më 30 shtator duhet të shlyejnë detyrimin e vitit që shkoi
28/09 19:50
“Zbatoni paktin e 5 qershorit”/ Ambasadorja Yuri Kim: Duhet t’i qëndroni fjalës së dhënë
28/09 19:40
Top News – Procedohet kryeplaku për drogë/ Arrestohen 6 persona
28/09 18:35
Top News – Lleshaj për policët/ Siguria kërkon parametra cilesore
28/09 18:17
Top News – Maliqi-ja kush lobon për të/ Posti i Sander Lleshaj
28/09 18:15
Aksident në Pogradec/ Frenimi i shpejtë, përplas tre makina
28/09 17:41
Top News – Emërohet kreu i ri i OFL/ Komandohet Hekuran Bregu
28/09 17:32
Top News – 3 humbje jete në 24 orë/ 95 të shëruar, 132 raste me covid
28/09 17:04
COVID-19/ Ministria e Shëndetësisë: 132 raste të reja dhe 3 humbje jete në 24 orët e fundit
28/09 16:22
Mustafa në Hagë/ Ish eprori i UÇK i arrestuari i parë i Gjykatës Speciale
28/09 16:21