Top News – Rikonceptohet studio e famshme/ Walt Disney ndryshon “20th Century Fox”
12/08/2020 13:50

Walt Disney i ka dhënë fund një prej emrave më të famshëm në industrinë e argëtimit, 20th Century Fox. Kjo vjen në një kohë kur shtëpia legjendare e miushit Mickey, ka rikonceptuar një nga studiot e saj televizive si 20th Television. Lëvizja pason rikonceptimin në janar të kompanisë 85 vjecare 20th Century Fox si 20th Century Studios. Vitin e kaluar, Disney nënshkroi një marrëveshje 71.3 miliardë dollarëshe për të blerë asetet e fox medias të rupert Murdoch. Disnei po ashtu ka rikonceptuar edhje të tjera studio të tij televizive, përfshirë ndryshimin e ABC Studios dhe ABC Signature Studios në ABC Signature ndërsa fox 21 television studios u bënë televizioni Touchstone.“Emrat dhe logot e reja shënojnë një ditë të re për ABC Signature, 20th Television dhe Touchstone Television ndërkohë që nderojnë historitë e tyre të pasura dhe fuqinë krijuese të kompanisë Ealt Disney”, tha Craig Hunegs, president i Disney Television Studios në një deklaratë.

Top News – Botë koronavirusi/ Infektimet kapërcejnë shifrën 30 milionë
18/09 12:06
Top News – Prokurori Italian/ Kartelet shqiptare, si `Narcos`
18/09 11:17
Top News – Zyrtari i SHBA-së në Tajvan/ Kina nis stërvitjen ushtarake
18/09 11:09
Top News – Në darkë fillojnë kufizimet, anglezët lëshohen në festime!
18/09 11:01
Top News – Cikloni mesdhetar/ Greqia përballë fenomenit të rrallë
17/09 21:29
Top News – Fluturim drejt askundit/ Biletat shiten në 10 minuta
17/09 21:27
Top News – Paketa antishpifje/ Soreca: Me rekomandimet e venecias
17/09 21:26
Top News – Parlamenti evropian/ Nuk njeh Lukashenkon president
17/09 21:25
Top News – Pandemia globale/ Apel për mbrojtjen e infermierëve
17/09 21:23
Top News – Izolimi nga koronavirusi/ Barr: Shkelje e lirive civile
17/09 21:22
Top News – Emigrantët e Morias/ Transferohen në kampin e ri
17/09 19:24
Top News – Vaksina e ardhshme/ Në duart e vendeve të pasura
17/09 19:11
Panik në Athinë! Makinës i vihet flaka me benzinë në qendër të qytetit
17/09 19:04
Top News – Vjen Playstation 5/ Sony: Del në treg në nëntor
17/09 18:39
Top News – Rriten infektimet/ Masa të reja kufizuese në Angli
17/09 18:16
Top News – Alarm për europen/ OBSH – rastet kaluan ato të marsit
17/09 17:36
Top News – BE për asociacionin/ Kosova të gjeje një mënyrë zbatimi
17/09 17:23
Top News – Nuk ishte çaji/ Zbulohet si u helmua Navalny
17/09 15:44
Top News – Zaev në Athinë/ Klima dypaleshe, jo me armiqesore
17/09 15:32
Top News – Presidenca Boshnjakë/ Dodik kundër njohjes së Kosovës
17/09 15:15