Top News – Rëndohet më tej bilanci/ 59 jetë të humbuar nga covid 19
29/06/2020 22:22

Vazhdon të rëndohet bilanci i jetëve të humbura nga covid 19 në vendin tonë. Pas 2 viktimave të konfirmuara në raportimin ditor te së henes, nje tjeter pacient i sëmurë nga covid 19 ka ndërruar jetë në orët e mbremjës. Sipas ministrisë së shendetësisë viktima është një pacient 69-vjeçar nga Shkodra i shtruar prej 10 ditësh në gjendje të rëndë ne spitalin infektiv. Gjendja e tij është përkeqësuar si pasojë e vështirësisë në frymëmarrje dhe pavarësisht terapisë intensive 69-vjeçari, i cili vuante nga hipertensioni, nuk ka mundur të mbijetojë. me vdekjen e 69 vjecarit nga shkodra, shkon ne 59 numri i jetësve të humbura nga koronavirusi në vendin tonë që nga fillimi i pandemisë, ndërsa vijon të ketë raste të rënda që po trajtohen në shërbimin infektiv. Për të katërtën javë vazhdon një situatë serioze e rasteve të konfirmuara pozitive me Covid 19 dhe e rasteve që kanë kërkuar shtrim në spital apo terapi intensive. sipas msh të gjithë këta indikatorë tregojnë që virusi po vijon me të njëjtin intensitet dhe po paraqet raste me shenja klinike. Gjate se hwnes nw raportimin ditor u konfirmuan 64 raste te reja me koronavirus, duke e çuar numrin e rasteve pozitive që nga fillimi i pandemise ne 2466, nga te cilet 970 jane raste aktive dhe 1438 janë shëruar. Ministria e Shëndetësisë u kerkoi qytetarëve të mos e ulin vigjilencën, duke kërkuar nga të gjithë, por sidomos baret dhe restorantet respektimin e protokolleve të sigurisë.

Nuk zbatonin protokollet e sigurisë/ Procedohen dy administratorë lokalesh
09/07 13:31
Covid-19/ Lejoi bërjen e festës së maturës, gjobitet me 1 milion lekë një lokal në Berat
09/07 13:23
Top News – Pr.ligji për spiunët/ Del lista me ata që votuan kundër
09/07 13:22
KPP, Zgjedhja e kreu të ri/ 5 kandidatura për të zëvendësuar Evis Shurdha
09/07 13:12
Infektohet 4-vjeçari në Elbasan/ Preket edhe mjeku në repartin e neonatologjisë
09/07 13:08
Koronavirus, 82 raste të reja/ Rritet numri i pacientëve në terapi intensive
09/07 13:07
Peshkatarët në luftë me gaforren blu/ Në Karavasta po dëmton peshkimin
09/07 12:56
Top News – Memoriali i Holokaustit/ Tiranë, kujtim për hebrejtë e vrarë
09/07 12:54
Top News – Covid, 82 raste në 24 orë/ Spitali Infektiv në situatë serioze
09/07 12:46
Pellgjet e rrezikshme të naftës/ Zharrëz, vapa shton shqetësimet e banorëve
09/07 12:46
Domatja e rrallë/ Fermeri e bleu rastësisht për “zemër kau” në Itali
09/07 12:44
Dorian Teliti: Vjedhje 1.2 miliard euro me koncesionin Milot-Fier
09/07 12:42
Covid-19/ 82 raste të reja. Ministria e Shëndetësisë: Është rritur numri i të shtruarve në spitale
09/07 11:00
“Perimetri”/ Po transportonin 31 emigrantë të paligjshëm, tre në pranga
09/07 10:19
Aksident në Lezhë/ Përplasen 2 automjete dhe një motor, një prej 2 të plagosurve në gjendje kritike
08/07 20:45
Top News – Programi ekonomik i PD/ Basha takim me ekspertë Gjermanë
08/07 20:37
Top News – Tabaku i përgjigjet Ramës/ “800 mijë vota t’i shohë në ëndërr”
08/07 20:28
Digitalb, oferta në Elbasan/ Ftesë për banorët e zonës të përfitojnë nga platforma më e madhe shqiptare
08/07 20:22
Ekskluzive/ Gent Cakaj shkrin të gjithë ambasadën shqiptare në Athinë
08/07 20:19
Top News – Riparimi i ndërtesave/ Qeveria ndan fondin për 5 Bashki
08/07 20:00