Top News – Reforma Zgjedhore/ Yuri Kim do takojë 4 perfaqësuesit
28/05/2020 10:04

Ditën e sotme në orën do të zhvillohet mbledhja e radhës e Këshillit Politik të Reformën Zgjedhore. Burimet bëjnë me dije se para mbledhjes ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Yuri Kim do të takojë një e nga një anëtarët e Këshillit Politik. Kim do të zhvillojë takime me Oerd Bylykashin, Rudina Hajdarin, Damian Gjiknurin dhe Petrit Vasilin. Në mbledhjen e fundit të Këshillit Politik të Reformës Zgjedhore palët u dakordësuan për periudhën zgjedhore nga 3 muaj, në 1 të vetëm. Po kështu kanë rënë dakord për periudhën e votimit, ose në pranverë ose në vjeshtë dhe pati dakordësi edhe për kuotat gjinore. Palët janë zotuar që Reforma Zgjedhore do të përfundojë deri më 31 maj. Sakaq dy ditë më parë Yuri Kim shkoi në zyrën e Bashës, ku mori premtimin nga ky i fundit se Reforma Zgjedhore do të mbyllet në kohë.

COVID-19/ MSH: 117 raste të reja, 2 humbje jete dhe 68 të shëruar në 24 orët e fundit
13/07 10:51
Top News – Ajka feston dy vjetorin/ Urimet e ëmbla që mori vogëlushja
12/07 22:47
Aksident me dy të plagosur në aksin Elbasan-Peqin, një nga makinat përfundon me goma në ajër
12/07 21:27
Fluks i lartë automjetesh, tre aksidente në autostradën Tiranë-Durrës
12/07 21:24
Jeta mes 60 qenve e maceve/ Renato, gjithë kohën e tij e kalon duke u kujdesur për kafshët
12/07 20:40
Livanda shqiptare/ Fermerët zgjedhin të kultivojnë bimët medicinale
12/07 20:27
Raporti vlerësues për Shqipërinë/ Shqiptarët të parët në rajon për mbështetjen e integrimit
12/07 20:26
Top News – Nuk do të quhet me Ura Vajgurore/ Qyteti merr emrin e ri
12/07 20:24
Top News – Shifrat në botë/ 13 milionë te infektuar me covid
12/07 20:22
Klandestinët në portin e Durrësit/ Shpresojnë të hipin në një nga anijet që shkon në Itali
12/07 20:13
Tirana qytet i pleqve/ Të vetmit në rrugë me maska dhe distancim social
12/07 20:10
E dielë, të gjithë në plazh/ Bregdeti i Durrësit i tejmbushur me pushues ditorë
12/07 20:06
4 viktima në një ditë/ Covid, në spital shtrohen edhe mosha të reja. Sot 83 të infektuar
12/07 20:02
Top News – Amnistia fiskale/ Qeveria, ligji në kuvend urgjent!
12/07 19:54
Intervista Ekskluzive/ Presidenti Thaçi: Shkoj në Hagë për çmimin e lirisë
12/07 19:37
Top News – Tayna publikon “Bass”/ Reperja vjen me ritme verore
12/07 19:34
Top News – Lule e vallëzim romantik/ “Përputhen” formon çiftin e dytë
12/07 19:34
Top News – Ish avokatja e shtetit/ ’Me Bechettin ikën 109 mln euro’
12/07 17:25
Top News – Dialogu Kosovë-Serbi/ Lajçak- dialogu vazhdon me 16 korrik
12/07 16:01
Top News – Pas hetimeve 8 mujore/ Kapen për prostitucion e drogë
12/07 15:53