Top News/ PS miraton komisionin “Antikorrupsion”, krisje tek Rithemelimi
30/05/2024 20:11

Me votat e saj mazhoranca I hapi rrugë ngrijtes së komsionit të posaçëm antikorrupsion. Projektvendimi I propozuar nga socialistët dhe I shumë debatuar u miratua me 74 vota, 6 kundër dhe asnjë abstenim. 5 prej votave kundër ishin nga radhët e Rithemelimit, ku edhe njëherë u dëshmua se deputetët nuk janë të koordinuar në veprimet e tyre. Ervin Salianji, Lindita Metaliaj, Ilda Dhori, Elda Hoti dhe Albana Vokshi morën pjesë në votim duke ngritur kartonin e kuq, ndërsa kolegët e tyre zgjodhën që të bojkotonin seancën. Kundër kësaj nisme të PS ishte dhe Agron Shehaj, tashmë I divorcuar nga Sali Berisha dhe Lulzim Basha.

Top News/ Lulzim Basha ka gati strukturën: Partisë i mungon vetëm emri, jemi alternativë
22/06 15:53
Top Channel/ Basha në Vlorë: Demoktarët euroatlantikë do të jenë alternativa që i mungon Shqipërisë
22/06 15:17
Top News/ Berisha zbulon arsyen përse nuk merr pjesë në Komision Antikorruspion
21/06 21:50
Top News/ ‘Shqipëria me popullësi më të ulët se Kosova’, Berisha akuza të forta: Falsifikohet Censi
21/06 21:49
Top News/ Berisha akuza Dumanit dhe e Paralajmëron: Sulmon 3 liderët e opozitës, do bëjmë gjithçka
21/06 21:48
Top News/ ‘Rama po merr kompetencat e Bashkive’, Berisha e denoncon, kërcënon Dumanin
21/06 21:48
Top News/ ‘Nuk po ndahem për një grua tjetër’ / Meta shpjegon se pse kërkon divorcin me Kryemadhin
21/06 16:02
Top News/ Xhaçka sërish në Kushtetuese / PD kërkon heqjen e mandatit, Kuvendi refuzimin e kërkesës
21/06 16:01
Top Channel/ Protesta para bashkisë/ Sot nuk u përdorën gomat por u hodhën molotovë
21/06 15:25
Top Channel/ Dilema për mandatin e Berishës/ Deputeti Flamur Noka kërcënon se situata do të eskalojë
21/06 15:22
Top Channel/ I lidhi dhe i ndau politika! Çifti që u martua në pushtet dhe u divorcua në opozitë
21/06 15:19
Top Channel/ Meta tregon pse u nda nga Monika! “Vendimi më i vështirë. S’po ndahem për një tjetër
21/06 15:18
Top Channel/ Mblidhet komisioni Xhafaj! Komisioni parlamentar nis punën pa praninë e opozitës
21/06 15:16
Top Channel/ Meta kërkoi divorcin, vjen reagimi i parë nga Monika Kryemadhi: Dua të di arsyet…
21/06 14:09
Top Channel/ “S’po ndahem me një grua për një tjetër”, Meta për divorcin: Marrëdhënia u kris pas…
21/06 13:46
Top Channel/ Meta: Divorc me Monikën! Pas 26 vitesh martesë dhe tre fëmijë: Na ndau politika
21/06 12:04
Top News/ Metës nuk i pëlqen më Kryemadhi/ Çifti në proces divorci, dorëzohet kërkesa në gjykatë
20/06 22:48
Top News/ Berisha: Jemi gjeneratë që patëm fat tragjik, Rama shpopulloi Shqipërinë në 8 vite
19/06 21:48
Top Channel/ Kushtetuesja kundër dënimit me 30 ditë të deputetëve, rrëzon nenin e votuar nga PS
19/06 19:24
Top News/ Opozita merr një gjysmë fitore/ Kushtetuesja shfuqizon disa nene të rregullores së re
19/06 17:31