Top News – Probleme me dushin/ Trump kërkon ndryshimin e ligjit
13/08/2020 12:47

Qeveria Amerikane ka propozuar ndryshimin e përcaktimit të një koke dushi për të lejuar të rrjedhë në të më shumë ujë, pas ankesave të presidentit Donald Trump për rutinën e tij me flokët. Sipas një ligji të 1992, kokat e dushit në SHBA nuk lejohet të nxjerrin më shumë se 9.5 litra ujë për minutë. Administrata Trump do që ky limit të aplikohet për çdo vrimë dhe jo për të gjithë instalimin. Grupet e konsumatorëve dhe mbrojtjes argumentojnë se kjo është shpërdorim dhe jo e domosdoshme. Ndryshimet u propozuan nga departamenti i energjisë të mërkurën, pas ankesave nga Trump në shtëpinë e bardhë, muajin e kaluar. “Për sa i takon kokave të dushit, ti do të bësh dush dhe që andej nuk del ujë. Do të lash duart dhe uji nuk del. E çfarë bën? Thjeshtë qëndron më gjatë atje, shpenzon më shumë kohë për një dush. Për shkak të flokëve që kam, nuk flas për tuajt, ato duhet të jenë perfekt”, tha ai. Sipas ekspertëve, propozimi i ri është i pakuptimtë.

Top News – Francë, zbulohet skulptura e pazakontë/ Gjon Pali në version mbinjerëzor!
25/09 14:29
Top News – Eksod nga San Francisko, punë nga shtëpia në erën e Covid
25/09 14:28
Top News – “Miu hero” fiton Medalje të Artë! Brejtësi 7-vjeçar i surprizoi të gjithë
25/09 12:14
Top News – Vetëm 30 dollarë për një natë, shtëpia e ‘Princit të Bel Air’ jepet me qira!
25/09 12:13
Top News – Aeroporti i Helsinkit po përdor qentë “për të nuhatur” koronavirusin
25/09 12:07
Top News – Virusi pëson mutacione!/ Studimi: Është bërë me ngjitës
25/09 12:03
Top News – Koronavirusi në Evropë/ Francë, gjasa për izolim të dytë
25/09 11:51
Top News – Karnavali i Rios shtyhet për afat të pacaktuar
25/09 11:49
Top News – Kim “kërkon falje për vrasjen e një zyrtari jugkorean”
25/09 11:37
Top News – Ndryshimet klimatike “po nxisin zjarret në Kaliforni”
25/09 11:34
Top News – Rendohet gjendja/ Europa në alarm nga koronavirusi
25/09 02:01
Top News – Putin për Navalny-n/ U vetëhelmua, kërkon telashe
24/09 21:59
Top News – Shqetësohet perëndimi/ Rusia nis manovrat ushtarake
24/09 21:57
Top News – Gruaja shtatzënë/ Shpëton të shoqin nga peshkaqeni
24/09 21:38
Top News – Ankesa ndaj BE/ Facebook mund të lërë Europën
24/09 21:37
Top News – Zonat me covid/ Tani i tregon dhe Google Maps
24/09 21:21
Top News – Vaksina e rusisë/ Kozmonautët rusë refuzojnë ta marrin
24/09 20:25
Top News – BE `lan duart`/ Dërgon ftesat për dialog
24/09 19:59
Top News – Deklarata e Trump/ Shtohet frika për dhunë në zgjedhje
24/09 17:40
Top News- SHBA, shitja e armeve/ Rritje 80% në shtetet e mëdha
24/09 17:36