Top News – Prezantohen risitë/ Samsung tenton të rrisë shitjet
06/08/2020 12:47

Samsung të mërkurën prezantoi një version të ri të smartfonit të palosshëm bashkë me të tjera aparatura që synojnë të rrisin shitjet në një treg të goditur nga pandemia globale. Kolosi i elektronikës zbuloi paketën e fundit të tij, në eventin “Galaxy Unpacked”, duke patur si qëllim punën në distancë dhe tendencat e mësimit nga shtëpia, të nxitura këto në botë nga pandemia. “Misioni ynë është tju japim mënyra të reja për të komunikuar; mënyra të reja për të bërë punën tuaj”, tha presidenti i komunikimeve në samsung electronics, T.M. Roh. Samsung prezantoi edhe dy versione të smartfonit të tij të përmasave të mëdha, galaxu note20 dhe galaxy note 20 ultra, përmirësoi tabletet e quajtura tab s7 dhe s7+, një orë smart të re galaxy watch3 dhe kufjet ergonomike wireless të quajtura galaxy buds live.

Top News – Java e modës në Paris/ Dior, ‘një përqafim’ komforti
29/09 20:56
Top News – Kryebashkiaku Rumun/ Rifiton zgjedhjet nga varri…
29/09 20:53
Top News – Stuhi në Stamboll/ Breshëri e shiu ‘ndalin’ qytetin
29/09 20:49
Top News – Vendimi i Francës/ Jo më kafshë në cirk
29/09 20:48
Pompeo në Greqi: Dialog për përplasjen me Turqinë
29/09 19:48
Top News – Ambicja e emirateve/ Vendi i parë arab në hënë…
29/09 19:36
Top News – Trump përballë Biden/ Debati i parë në prag të zgjedhjeve
29/09 19:32
Top News – ‘Ndizet’ konflikti/ Armenia-Turqia rrezoi avionin tonë
29/09 19:13
Top News – Spiun aktiv në Poloni… Zbulohet James Bondi i vërtetë
29/09 18:58
Top News – Merkel e shqetësuar/ Masa më të ashpra kundër covid
29/09 18:28
Top News – Mesazhi i SHBA-së/ Egje, zbarkon `përbindëshi` Amerikan
29/09 18:11
Top News – Jetë e shtrenjtë/ Charles, 6 milionë euro për djemtë
29/09 17:58
Top News – Aktori i ndjerë dhuroi pjesë të pagës për kolegen
29/09 15:47
Top News – Kinë/ Helmoi 25 fëmijë, edukatorja dënohet me vdekje
29/09 14:38
Top News -Paralajmërimi i Bankës Botërore: Pandemia mund të varfërojë miliona njerëz
29/09 14:36
Top News – 1 milionë vdekje/ OBSH: Virusi mund të goditet!
29/09 14:13
Top News – Gjermani, zëdhënësi i AFD: Për emigrantët, ka dhoma gazi!
29/09 12:25
Top News – Përplasja në kufi/ Armenia po përdorë luftëtarë kurdë!
29/09 12:00
Top News – Konflikti armeno-azer/ Mund të përplasë Turqinë me Rusinë
29/09 12:00
Top News – Nuk po e frenon dot! Holanda, masa të reja kundër Covid
29/09 11:59