Top News/ Presidenti çek, aksident me motor / Nuk heq dorë nga hobi i vjetër, lëndim i lehtë
24/05/2024 15:09

Presidenti çek Petr Pavel doli nga spitali të premten pasi pësoi lëndime të lehta në një aksident me motor të enjten, tha zyra e tij. "Axhenda e tij për javën e ardhshme mbetet e pandryshuar, duke përfshirë edhe një udhëtim të planifikuar jashtë vendit," tha zyra e presidentit. Pavel është planifikuar të vizitojë Jordaninë javën e ardhshme dhe gjithashtu do t’i bashkohet ministrave të jashtëm të NATO-s që do të takohen në Pragë. “Lëndimi u shkaktua nga një rënie nga një motoçikletë me shpejtësi të ulët, gjatë praktikës në terren në një pistë të mbyllur”, thanë zëdhënësit pa specifikuar shkallën e lëndimit. Pavel, një ish-shefi i ushtrisë çeke dhe kreu i komitetit ushtarak të NATO-s, 62-vjeçar, u zgjodh president vitin e kaluar dhe e ka ruajtur hobin e tij të motoçiklizmit, që atëherë. Gazeta lokale Denik N tha se presidenti u plagos në një qark të mbyllur në rajonin e Bohemisë Qendrore. Në një postim në Tëitter, kryeministri çek Petr Fiala i uroi presidentit "shërim të shpejtë". Në prill, Pavel u plagos në fytyrë në një poligon qitjeje në Uhersky Brod gjatë një vizite në Rajonin Zlin në juglindje të Republikës Ceke. Ai pësoi një lëndim të lehtë pranë vetullave ndërsa qëlloi me armë, por lëndimi nuk kërkonte trajtim mjekësor, njoftoi Agjencia Çeke e Lajmeve.

Top News/ Të burgosurit marrin peng gardianët / ‘Thriller’ në Rusi, kanë lidhje me Shtetin Islamik
16/06 12:37
Top News/ Marina amerikane shpëton ekuipazhin grek / Anija u sulmua nga Huthit në Detin e Kuq
16/06 12:35
Top News/ Bajram në rrënojat e xhamive / Palestinezët në Khan Junis falen mes shkatërrimit
16/06 12:34
Top News/ Dhjetëra e mijëra njerëz në Tel Aviv / Protesta më e madhe nga fillimi i luftës me Hamasin
16/06 12:30
Top News/ Haxh në 47 gradë Celcius / Arabia Saudite përvëlohet, pelegrinazh i vështirë
16/06 12:29
Top Channel/ 8 ushtarë të vrarë! Luftimet në Rafah/ Ushtria e izraelit kap armë pranë Egjiptit
16/06 12:14
Top News/ Dënim për pushtimin e Ukrainës…Liderët botërorë flasin në Zvicër për paqen
16/06 12:11
Top News/ Avionët rusë hyjnë në Suedi / Shkelet hapësira ajrore e anëtares më të re të NATO-s
16/06 12:11
Top News/ Perëndimi refuzon ofertën e Putinit: Kjo nuk është paqe por pushtim i Ukrainës!
16/06 12:06
Top Channel/ Lot dhe lutje në Gaza! Besimtarët myslimanë kryejnë ritet në xhaminë e shenjtë në Mekë
16/06 12:05
Top Channel/ Shqipëria në Euro 2024! Atmosfera ndeshjes ndjehet edhe në Greqi, pikturohet shqiponja
15/06 20:53
Top News/ Britania, strehë për kriminelët shqiptarë, hyn ilegalisht për t’iu shmangur drejtësisë
15/06 18:52
Top News/ Kendall Jenner shfaq figurën e saj të mrekullueshme me bikini
15/06 15:10
Top News/ SHBA, sanksione grupit izraelit: Sulmoi ndihmat humanitare, të veprojë edhe Izraeli
15/06 15:08
Top Channel/ Përse u rrëzua propozimi i Putinit, Scholz: Nuk ishte serioz, e bëri prej samitit!
15/06 15:04
Top News/ Izraeli vret 2 pengje izraelite/ Vijon dështimi për lirimin e tyre nga Hamasi
15/06 14:50
Top News/ Putin kërcënon perëndimin: Nuk do të mbetet pa u ndëshkuar vjedhja e Rusisë
15/06 14:37
Top News/ OKB ngre alarmin në Gaza/ ‘Civilët po vdesin për bukë e ujë’
15/06 14:26
Top News/ Goditet rrjeti i prostitucionit në Greqi/ Në pranga tre shqiptarë, kërkohen dy të tjerë
15/06 14:25
Top Channel/ Re lufte i afrohen Suedisë? Avioni ushtarak rus shkel hapësirën ajrore!
15/06 13:37