Top News/ ‘Po ndihmon agresionin rus’/ Liderët e G7 paralajmërojnë Kinën me sanksione
15/06/2024 11:30

“Mbështetja e Kinës ndaj Rusinë po ndihmon luftën e kësaj të fundit në Ukrainë”. Ky ka qenë paralajmërimi që kanë lëshuar të premten liderët e ekonomive më të përparuara të botës. Teksa ngritën tonet kundër Kinës, paraljmëruan me me sanksione të mëtejshme kundër aktorëve që mbështesin Moskën.

Top Channel/ 200 mijë persona u abuzuan/ Zelanda e re, përdhunime dhe punë të detyruar, ishin…
24/07 11:47
Top Channel/ Lutje për fitoren e Kamalas/ Indi, priftërinjtë hindu i ofrojnë ëmbëlsira perëndeshës
24/07 11:46
Top Channel/ Kamala sulmon Trump/ Nis fushatën zv/presidentja. Mblidhen 100 mln USD donacione
24/07 11:42
Top News/ Zbulohet paga vjetore e Princit William
24/07 11:36
Top News/ Nuk parandaloi sulmin ndaj Trump/ Dorëhiqet drejtoresha e shërbimit sekret në SHBA
24/07 08:30
Top Channel/ Dita më e nxehtë në histori! Planeti regjistroi temperaturën ekstreme të dielën
23/07 23:14
Top Channel/ Pamjet horror! Polici vret gruan që e thërret për ndihmë në shtëpi! Revolta në Illinois
23/07 23:02
Top Channel/ Harris nis fushatën në Wisconsin: 5 nëntori, zgjedhje mes lirisë ose kaosit
23/07 22:52
Top Channel/ BE “përjashton” Hungarinë! Borrel anulon takimin e ministrave të mbrojtjes në Budapest
23/07 19:47
Top Channel/ Trump reagon pas dorëheqjes së drejtoreshës së Shërbimit Sekret: Nuk më mbrojtën
23/07 19:41
Top Channel/ Atentati ndaj Trump trondit shërbimin sekret, jep dorëheqjen drejtoresha: Dështuam!
23/07 19:36
Top Channel/ 30 mijë oficerë në gatishmëri! Parisi gati për Lojërat Olimpike, blindohet kryeqyteti
23/07 18:55
Top News/ Etna tmerron, ‘intensitet i lartë’ / Mbyllet aeroporti i Katanias nga hiri vullkanik
23/07 15:21
Top News/ 21 korriku dita më e nxehtë e kohërave/ Përvëlohet planeti, çdo muaj më i nxehtë se tjetri
23/07 15:20
Top News/ Hamasi bën paqe me Fatahun në Kinë / Bashkohen rivalët kundër Izraelit, ‘unitet kombëtar’
23/07 15:18
Top Channel/ “Zgjohuni, jemi në prag të Luftës së Tretë Botërore”, thirrja e ish-gjeneralit ukrainas
23/07 13:58
Top Channel/ Hamas dhe Al Fatah nënshkruajnë paqe për bashkëqeverisjen e Gazës
23/07 13:35
Top Channel/ Kamala fushatë me këngën e Beyonce, këngëtarja i jep leje ta përdorë këngën e saj
23/07 13:33
Top Channel/Politika e Kamalës, që nga ekonomia, politika e jashtme, aborti e qëndrimi
23/07 13:32
Top Channel/ Harris drejt kandidimit! Në 24 orë mblidhen 81 mln dollarë donacione për fushatën
23/07 13:31