Top News – Po kryente ndërtim pa leje në Tropojë/ Policia vë në pranga sipërmarrësin nga Kosova
11/06/2021 14:37

Policia e Tropojës ka vënë në pranga një sipërmarrës që kishte ndërmarrë punime në një ndërtimi që kryhej pa leje brenda vijës së verdhë. Po ashtu bëhet e ditur se është shpallur në kërkim edhe pronari i truallit, i cili kishte porositur ndërtimin. Sipërmarrësi 46-vjeçar, lindur dhe banues në fshatin Senec-Kosovë, akuzohet për veprën penale “Projektimi, mbikëqyrja, zbatimi ose kolaudimi i paligjshëm i ndërtimeve”. Arrestimi i këtij shtetasi u bë pasi në vendin e quajtur “Ish-parku”, lagjja Dardania, në qytetin “Bajram Curri”, u konstatua duke punuar në një objekt në ndërtim, i papajisur me leje ndërtimi nga autoritetet kompetente. “Nga verifikimet e kryera rezultoi se trualli i ndërtimit rezultonte me certifikatë pronësie në emër të shtetasit mëe inicialet F. J., i cili u shpall në kërkim për veprën penale “Ndërtimi i paligjshëm”, pasi nuk u gjet në banesë gjatë kontrollit të ushtruar nga shërbimet e Policisë. Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme.

Top Channel/ Fundjava çon në plazh të gjithë qytetarët, Vlora ‘pushtohet’ nga turistët
20/06 12:31
Top Channel/ Festa e grurit në Fier, paradë autokombajnash mes këngëve dhe valleve
20/06 12:14
Top Channel/ Të gjithë për në plazh, trafik në dalje të Shkodrës
20/06 12:06
Top Channel/ Festa e Qershive ndez për dy netë “flakë” Beratin, këngët e vallet mbledhin turistët
20/06 12:02
Top Channel/ Qytetarët bllokohen në trafik në autostradën Tiranë-Durrës, makinat pësojnë defekte
20/06 11:58
Top Channel/ Plumba biznesmenit, plagoset edhe kalimtari. Ja vendi ku ndodhi plagosja në Sarandë
20/06 11:54
Top News – Shpikja britanike në mes të Shijakut/ ‘Shtëpitë bari’, dy elektricistë në pranga
20/06 11:42
Top News – Atentat në Sarandë, plagoset turisti/ Kush është pronari që u qëllua me 20 plumba
20/06 11:28
Top Channel/ Nga serenatat te elementët e karnavaleve, ‘Mbrëmje korçare’ në Gjirokastër
20/06 11:26
Top News – Trafik droge nga Pogradeci në Ohër/ Kufiri liqenor, linja e trafikantëve të vegjël
20/06 11:08
Top Channel/ Dritëhijet e Mid’hat Frashërit, debati i historianëve në ‘Exclusive’
20/06 11:02
Top Channel/ Sëmundja që rrezikon pemët/ Pemët shekullore kanë nisur të rrëzohen
20/06 10:57
Top Channel/ Xhaçka: Mbajtja e Konferencës së parë Ndërqeveritare, kyç për besueshmërinë e BE
20/06 09:56
Top News – Përplasi të moshuarën italiane/ Kapet duke bërë plazh 22 vjeçari
19/06 21:33
Top Channel/ Përplasen 3 makina në Elbasan, njëra ‘fluturon’ në kanal
19/06 20:43
Top News – Aksioni IKMT në bregdetin e Durrësit/ Një në pranga, të tjerë procedohen për ndërtime pa leje
19/06 20:40
Top Channel/ Largimi i Ruçit nga politika, Koçi: Është një shembull që fatkeqësisht mungon
19/06 20:34
Top Channel/ Nga Suedia, në Shqipëri/ Historia e 23 vjeçarit që zgjedh Tiranën pas studimeve jashtë
19/06 19:52
Top Channel/ Breshëri shkatërron vreshtat/Elbasan, moti i keq dëmton të gjitha të mbjella në fshatra
19/06 19:50
Top Channel/ Largohen 1000 mjekë/ Janë specializantë. Do punësohen mjekët që dolën fitues në portal
19/06 19:43