Top News – Plasin polemikat në Itali: Mjekët marrin ujë fiziologjik në vend të vaksinës
22/01/2021 16:57

Disa punonjës të shëndetësisë kanë marrë në Itali gabimisht solucion fiziologjik në vend të vaksinës anti-Covid dhe në vend plasën polemikat. Ngjarja ndodhi në spitalin e Roveretos. L’Adige, raporton se nuk dihet saktësisht sesa mjekë dhe infermierë kanë marrë mjekimin dhe sa ujin fiziologjik. Për këtë arsye, punonjësit e shëndetësisë do të duhet t`i nënshtrohen një testi serologjik, përmes të cilit do të mund të verifikohet se kush ka marrë dozën e vaksinës. Personat e imunizuar atë ditë kanë qenë me qindra. Vaksinimi masiv kundër koronavirusit në Itali nisi nga fundi i dhjetorit. Në vendin e goditur rëndë nga pandemia, të parët që filluan të merrnin vaksinat ishin punonjësit shëndetësorë filluan t’i marrin vaksinat. Politikanët dhe ekspertët paralajmëruan se do të duhen disa muaj përpara se vaksina të jetë e disponueshme për të gjithë.

Top News – 10 mijë forca në ruajtje të Papës/ Mbërrin në Irak, mesazhe kundër ekstremizmit
05/03 21:18
Top News – Për 3 orë nga Londra në Nju Jork/ Dalin detajet e një avioni, si kurrë më parë
05/03 21:17
Guvernatorit i kërkohet dorëheqja/ New York, ndihmësit e tij ndryshuan numrin e viktimave nga Covid
05/03 20:24
Luksembourg: festivali i Filmit rikthen audiencat në sallat teatrale: Pa koment
05/03 17:59
Bashkëshorti i mbretëreshës transferohet me ambulancë në spitalin privat pas operacionit: Pa koment
05/03 17:59
Papa Françesku mirëpritet nga presidenti i Irakut në vizitën historike: Pa koment
05/03 17:58
Autokolona transporton Papa Franceskun në qytet prej aeroportit: Pa koment
05/03 17:58
Java e Modës Paris: Coperni prezanton koleksionin në pasarelën e spektatorëve në makina: Pa koment
05/03 17:58
Top News – Parlamenti evropian/ ’Të nisin negociatat me Shqipërinë e Maqedoninë’
05/03 16:04
Top News – Gruaja më e vjetër në botë/ Do të mbajë pishtarin e lojërave olimpike në Japoni
05/03 16:00
“Merkel të japë dorëheqjen”/ Editoriali i Spiegel: dështuan me vaksinat anti-covid
05/03 15:45
Virus i ri në Britani/ Zbulohet varianti i ngjashëm me virusin e shfaqur në Brazil
05/03 15:43
Top News – Ministri gjerman kundër Kurtit: Ndryshimi e zhvendosja e kufijve nuk na çojnë përpara
05/03 14:45
Top News – Uraganë edhe në hapësirë/ Fenomeni fiksohet nga satelitët mbi polin e veriut
05/03 14:31
Top News – Hotel në hapësirë/ Projekti bën përpara, parashikohet të hapet në 2027
05/03 14:12
Top News – Mbrojtja e Evropës/ Stoltenberg-BE nuk mund t’ia dalë e vetme
05/03 12:22
Top News – Italia i bllokon vaksinat/ Australia i kërkon BE-së rishikimin e vendimit
05/03 12:20
Top News – Majmunët në San Diego, marrin vaksinën eksperimentale antiCovid
05/03 12:07
Top News – Tre tërmete në Zelandën e Re/ Më i forti me magnitude 8.1, kalon rreziku i cunamit
05/03 12:02
Top News – Pandemia e koronavirusit/ SHBA, më pak lindje të reja në 35 vitet e fundit
05/03 12:00