Top News-Plagosen dy të rinj me armë zjarri / Tiranë-Kufizohet zona, në kërkim autorët
13/10/2021 19:55

Një ngjarje e rëndë është regjistruar pasditen e kësaj të mëkure në zonën e ish parkut në Tiranë, ku për pasojë 2 persona kanë mbetur të plagosur. Bekim Bici, gazetar i Top News, I cili menjëherë shkoi në vendin e ngjarjes, bën me dije se 2 të plagosurit janë Aleksandër Nikolli 27-vjeç dhe Xhulio Vela 25-vjeç. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 17:00 në kryqëzimin e rrugës “Ndre Mjeda” dhe “Frosina Plaku”, ku në rrethana ende të paqarta dy të rinjtë janë qëlluar me armë zjarri në këmbë. Sipas të njëjtit burim, 2 djemtë e rinj janë dërguar menjëherë në spital dhe ndodhen nën kujdesin e mjekëve. Një sherr prej katër apo pesë personash jashtë një berberhaneje ka përfundoi në shkrepje armësh. Ende nuk dihen shkaqet e kësaj zënkë. Ndërkohë, shërbimet policore kanë ngritur pika kontrolli për të bërë t mundur kapjen e autorëve. Grupi hetimor po punon për mbledhjen e të gjitha provave që do çojnë në identifikimin e autorit dhe dokumentimin e plotë të ngjarjes. Kujtojmë se në orët e vona të mbrëmjes së të martës, një tjerër person u plagos në zonën e Komunës së Parisit në Tiranë. Nderkohe autori eshte ne kerkim.

Top Channel/IKMT shemb pikën e karburantit pa leje në aksin Fier-Lushnje,edhe 3.8 milionë lekë gjobë
21/10 16:29
Top Channel/A i mbështet BE propozimet për ndryshime kushtetuese nga PD? Soreca: Kjo është demokraci
21/10 16:28
Top News- Dekriminalizimi, Elda Hoti rrezikon mandatin për shkak të babait
21/10 16:20
Top News – Soreca nuk mohon bashkëpunimin / Nëse Sali Berisha rikthehet në krye të PD
21/10 16:08
Top News-Amendamentet e PD / Rushaj: vettingu i politikanëve si ai i gjyqtarëve
21/10 16:06
Top Channel/ Britani, 170 vdekje në ditë. Kritika qeverisë që nuk ashpërson masat anti covid
21/10 15:43
Top Channel/ Peticion kundër ndotjes në Elbasan, banorët kërkojnë masa për zonën e ish-metalurgjikut
21/10 15:42
Top Channel/ Kontrabandë me testet e covid/Arrestohen 4 persona dhe 2 doganierë në portin e Durrësit
21/10 15:40
Top Channel/ Dhunohet kryebashkiaku i Selenicës, goditet nga biznesmeni për linjat e transportit
21/10 15:38
Top Channel/ Banka Botërore parashikon rritje të shpejtë ekonomike pas krizës së pandemisë
21/10 15:36
Top Channel/ Nuk vaksinohen as te mjekësia, Silva Bino: Duhet të bisedojmë dhe t’i bindim studentët
21/10 15:32
Top Channel/ Manastirliu: Nesër vendoset doza e tretë e vaksinës për mbi 60 vjeç
21/10 15:29
Top Channel/ PD nuk vë kushte për dialogun, Rushaj: Presim kuvendin për tre nismat tona
21/10 15:26
Top Channel/ Deputetja e PD rrezikon mandatin. Kuvendi i shkruan KQZ: Fshehu emrin e të atit
21/10 15:10
Top Channel/Rusët, hetimi,shkelje me përkthimin.Prokurorët pyetën të mbijetuarit me ndihmën e guidës
21/10 15:08
Top Channel/ Lojëra me “vrasje” në shkolla, fëmijët të fiksuar me skenat e dhunshme të serialit
21/10 15:05
Top Channel/“Më 26 nëntor, dita e kthimit në shtëpi të 200 familjeve”,Rama inspekton punimet në Bubq
21/10 14:57
Top News – ‘Shkolla si Qendër Komunitare’/ Rama publikon pamjet me të rinj e fëmijë që stërviten
21/10 14:39
Top Channel/U dhunua nga biznesmeni. Kreu i bashkisë Selenicë tregon ngjarjen
21/10 14:09
Top News- Braçe i revoltuar me transportin publik /‘Kriminal vendimi për përgjysmimin e autobusëve’
21/10 14:07