Top News – Pistoleta që e bëri ‘vrasës’… / Rasti Baldwin, përdorej nga trupa për lojë…
24/10/2021 18:27

Pistoleta e skenës që vrau drejtoreshën e fotografisë Halyna Hutchins ishte përdorur nga disa anëtarë të kastit të filmit Rust, për lojë, jashtë setit, duke përdorur plumba të vërtetë. SIpas mediave amerikane, kjo mund të shpjegojë edhe faktin që ajo kishte municione të vërteta në momentin që e përdori aktori Alec Baldëin. Gjithnjë sipas mediave, arma përdorej me plumba të vërtetë edhe nga anëtarët e stafit jashtë setit për tu trajnuar në qitje. Policët kanë gjetur ndërkaq plumbat e vërtetë dhe gëzhojat në të njëjtën zonë. Alec Baldëin tani rrezikon pasoja për vrasjen aksidentale të drejtoreshës së fotografisë, jo në petkat e aktorit që ka qëlluar, por si një nga producentët. Sipas disa ekspertëve ligjorë të përmendur nga mediat amerikane, ka pak gjasa që ai të akuzohet për vrasje pasi nuk e dinte se pistoleta ishte e mbushur. E vetmja mundësi që ai të inkriminohet penalisht do të jetë nëse do të provohet se ai ka përdorur armën në mënyrë të rrezikshme, gjë që deri më tani nuk është vërtetuar. Si një nga producentët e filmit Rust, ai rrezikon ndërkohë një seri aksionesh ligjore nëse do të vërtetohet neglizhenca në siguri.

Top Channel/Shokon kongresmeni amerikan, pozon me armë me familjen: “Babagjysh, na sill municione”!
06/12 15:52
Top Channel/Tmerron krijuesja e vaksinës: Do vijë një pandemi e re, më e tmerrshme!
06/12 15:51
Top Channel/”Më shau nënën”, detaje të reja nga vrasja në Greqi- fëmijët në dhomën ngjitur!
06/12 15:51
Top Channel/Hidhet në miting mbi kandidatin francez, i ndrydh kyçin e dorës Zemmourit!
06/12 15:50
Top News- Shtëpia më e shtrenjtë ne botë/ Me vlerë 270 mln Euro, i takon pronarit të Newcastle
06/12 15:33
Top News – Kremlini, Ukraina dhe NATO… / Në qendër të bisedës mes Biden dhe Putin
06/12 15:32
Top Channel/SHBA, “dorë të fortë” për negociatat, Escobar i dërgon sinjale BE-së!
06/12 15:29
Top News – Italia nis izolimin e të pavaksinuarve / Vetëm të imunizuarit pjesë e jetës publike
06/12 15:28
Top News – Shqetësim për Papa Françeskun / Rrëzohet ndërsa ngjit shkallët e avionit
06/12 15:24
Top News -Baza të reja luftanijesh e nëndetësesh / Dragoi i frikshëm, Kina do të dominojë Atlantikun
06/12 15:20
Top News-Ushtarë rusë, tanke e artileri/ Frikë në kufirin ukrainas, SHBA: Rusia sulmon brenda javësh
06/12 15:16
Top News – Zemërimi ‘zjen’ në Evropë / Protestuesit nëpër rrugë kundër rregullave të Covidit
06/12 15:00
Top News – Drogë në parlamentin britanik / Gjenden gjurmë kokainë në 11 zyra në Westminster
06/12 14:52
Top News – Tajvani ‘pushtohet’ nga bretkosat / Janë gjigande dhe shumë toksike, vullnetarët në punë
06/12 14:51
Top News – Shpenzime rekord në mbrojtje / BE shpenzoi 200 miliardë dollarë në 2020-ën
06/12 14:49
Top News – Plagoset rivali i Macron / Shpërthejnë përleshjet në takimin elektoral
06/12 14:47
Top News – Diell, det dhe ushtarë! / Dhuna e karteleve, Roja Kombëtare në plazhet e Meksikës
06/12 14:44
Top News – Rusia nis tanke në Taxhikistan / Përforcime në bazë, mbrojtja raketore në gatishmëri
06/12 14:34
Top News-E rrallë, hëna errëson diellin…/ Eklipsi i plotë diellor zhyt Antarktidën në terr
06/12 14:25
Top Channel/ Torturoi dhe vrau 6 vjeçarin: njerka, burgim të përjetshëm- sulmohet në qeli!
06/12 13:43