Top News/ Pesë policë të Kosovës “peng” të Serbisë: po pyeten për luftën në Kosovë
17/04/2024 22:53

Pesë policë të Kosovës janë ndaluar nga autoritetet serbe në pikat kufitare dhe po mbahen pa asnjë sqarim tha Ministria e Punëve të Brendshme të Kosovës. Mes të ndaluarve është zv/drejtori i policisë së Kosovës me kombësi serbe Dejan Jankoviç dhe katër efektivë të tjerë. Jankoviç - i cili vjen nga komuna e Shtërpcës - u ndalua në pikën kufitare me Serbinë, Jarinjë, në veri të Kosovës, dhe u dërgua për intervistim në qytetin jugperëndimor të Serbisë, Rashkë.

Top Channel/ Borell, raport për Kosovën: Mbyllje e bankave në veri?!
28/05 15:34
Top News/ Sanksionet e BE kundër Kosovës/ Stano – Presim raportin! Masat, për shtensionim e situatës
28/05 14:53
Top News/ Njeh Palestinën, por jo Kosovën…Pse Spanja heziton? Raporti 145 me 110
28/05 14:23
Top News/ ‘Albin Kurti, i rekrutuar nga Serbia’/ Ramush Haradinaj akuza të forta- Ndodhi në burg
28/05 13:20
Top News/ Kosova drejt anëtarësimit në NATO. Tërbohen në Beograd, ‘u shpërblye terrori i Kurtit’
28/05 12:25
Top Channel/ Tkurret popullsia në Kosovë:”Procesi, sfidues në rajonet veriore”!
27/05 15:22
Top News/ Emigrimi boshatis Kosovën/ Të dhënat e censit, popullsia tkurret me 7 për qind
27/05 13:13
Top News/ Kosova, më pranë NATO-s/ Asambleja parlamentare e pranon si anëtare e asociuar
27/05 12:09
Top News/ NATO vendos sot për Kosovën / Kërkohët statusi i vendit të asociuar, Serbia kundër
27/05 12:06
Top Channel/ Asambleja e NATO-s, Kosova sot në axhendë: “Tërbohet” Serbia!
27/05 11:22
Top Channel/ Akuza Serbisë nga Washingtoni. Gërvalla: Kërcënim për Kosovën e rajonin. Satelit rus
26/05 21:37
Top News/ “Serbia po sulmon shtetet fqinje”, Gërvalla: Po i garanton hapësirë Rusisë e Kinës
26/05 18:32
Top News/ Kosova drejt NATO-s. Kërkohet unitet mes aleancës, prezantohet raporti
25/05 18:07
Top Channel/ Diplomacia ekonomike! Atashetë ekonomikë në Kosovë s’janë emëruar ende
25/05 12:37
Top News/ Asociacioni, Kosova kusht BE/ Gërvalla: Zbatojmë draftin nëse Serbia përmbush detyrimet
24/05 22:39
Top Channel/ Shtyhet seanca kundër Kurtit, dështon plani për rezolutën që synonte dorëheqjen e tij
24/05 19:55
Top Channel/ Opozita kundër Kurtit! Pr/rezolutë për dorëheqjen ose shkarkimin e qeverisë në Kuvend
24/05 15:27
Top News/ Kosova në Asamblenë Parlamentare të NATO-s / Në agjendën e takimit këtë fundjavë
24/05 12:55
Top Channel/ Opozita kundër Kurtit, Projekt/rezolutë për dorëheqjen ose shkarkimin e qeverisë
24/05 12:32
Top Channel/ Albin Kurti paralajmëron: Rrezikohet një luftë e re në rajon
23/05 21:17