Top News – Përplasja në kufi/ Armenia po përdorë luftëtarë kurdë!
29/09/2020 12:00

Armenia ka dërguar luftëtarë kurdë të PKK-së dhe pjesëtarë të së ashtuquajturës Ushtria e fshehtë për çlirimin e Armenisë, ASALA, në rajonin e Nagorni-Karabakut, ku kanë shpërthyer përplasje të forta ushtarake mes dy vendeve. “Armenët miratuan një strategji të re kombëtare që tregon qartë se ata duan të pushtojnë territore te reja në Azerbajxhanit,” tha i dërguari i këtij vendi në Ankara, Khazar Ibrahim. Disa ditë më parë, në shtypin turk u shfaqën raporte sipas të cilave njësitë kurde YPG, të konsideruara si terroriste nga Turqia, pasi kishin marrë trajnim në Irak e Siri, janë transferuar në rajonin azer të Nago-Karabak, i cili është i pushtuar nga Armenia. Raportet pretendonin se qëllimi i tyre ishte të stërvisnin milicitë armene kundër Azerbajxhanit dhe në fund të fundit të hapnin një front të ri lufte kundër Turqisë.

Top News – Aeroporti ‘fatkeq’/ Berlin, hapet në mes të pandemisë
28/10 21:55
Top News – Zogjtë gjigandë/ Shkencëtarët: Dikur sundonin tokën
28/10 21:53
Top News – Franca dhe Gjermania/ Kthejnë izolimet kombëtare
28/10 21:52
Top News – Shtohen infektimet/ Greqi në izolim Janina dhe Serresi
28/10 20:15
Top News – BE, vaksina në dhjetor/ Por maskat dhe distanca mbeten
28/10 20:11
Top News – Trump kërcen në fushatë/ Imazhet bëhen virale në rrjet – Pa koment
28/10 20:10
Top News – Franca në karantinë/ Gjermania zgjedh ‘izolim të lehtë’
28/10 19:08
Top News – ‘Nuk frikësohemi…’/ Franca i përgjigjet Turqisë
28/10 19:06
Top News – Bllokimet shmangen/ Nëse të gjithë bëjnë çka u takon
28/10 19:05
Top News – Rekord në botë/ 3 milionë infektime në një javë
28/10 19:02
Top News – Covid 19, shifra rekord / Evropa përballë kufizimeve të reja
28/10 15:58
Top News – Toka “ndihmon” veten/ Zbulohet barriera gjigante koralore
28/10 14:17
Top News – Trazira në Filadelfia/ Dërgohet me urgjencë Garda Kombëtare
28/10 12:08
Top News – Pandemia në Gjermani/ Mungesë dramatike infermierësh
28/10 11:57
Top News – Ish-këshilltarja e Trump/ `Synon afrim me Putin kundër Kinës`
28/10 11:47
Top News – Karikatura e pazakontë! Turqia akuzon Charlie Hebdon për “racizëm kulturor”
28/10 11:03
Top News – Itali, gati marrëveshja/ Tamponi 18 euro te mjeku i familjes
27/10 21:51
Top News – Viktimat e covid-it/ OBSH: Po rriten shpejt në evropë
27/10 21:23
Top News – Botuesi i Harry Potter/ Covidi ‘magji’ me shitjen e librave
27/10 19:48
Top News – Manjati kinez/ Jack ma po bën histori
27/10 19:46