Top News- Përplaset avioni në piste/ Indi, viktima e të plagosur
07/08/2020 23:12

Një aeroplan i Air India Express me 191 persona në bord është përplasur në një aeroport në shtetin jugor të Kerala, duke vrarë të paktën 16 njerëz, konfirmuan zyrtaret. Avioni qw vinte nga Dubai doli jashtw pistws ku u pwrplas dhe u fut në në aeroportin e Calicut, pohuan autoritetet e aviacionit në Indi. Kryeministri indian Narendra Modi tha se është i shokuar nga perplasja e aeroplanit. Sipas BBC nga personat qw ndodhensin nw bordin e avionit Boeing 737, janë evakuar, ndwrsa të paktën 35 prej tyre u dërguan në spital me lëndime. Kompania ajrore konfirmoi se ne bordh ndodheshin 184 pasagjerë, përfshirë 10 fëmijë dhe shtatë anëtarë të ekuipazhit. Fluturimi ishte ndermarre nga qeveria e Indise për të riatdhesuar indianët e mbetur jashtë shtetit gjatë krizës së koronavirusit. Autoritetet e aviacionit civil thane avioni ra në një luginë dhe shpërtheu në të pasi rrëshqiti ne fundin e pistes. Asnjë zjarr nuk është raportuar në kohën e uljes. Pamjet e publikuara nga mediat indiane tregojne aeroplanin e ndare ne copa.

Top News – BE për emigrantët/ Kush nuk i do, t`i paguajë kthimin
23/09 22:41
Top News – Në darën e virusit/ Spanjë, rikthehen shifrat frikësuese
23/09 22:01
Top News – Berlini i kthehet Londrës/ Hiq dorë nga lojrat!
23/09 21:41
Top News – Betimi i Lukashenkos/ Policia tenton të shtypë protestën
23/09 20:55
Top News – Harry për amerikanët/ Jo urrejtjes, dilni e votoni!
23/09 20:36
Top News – Imunitet i papritur/ Sëmundja që të `shpëton` nga covid!
23/09 19:37
Top News – Kontrolloi covid 19/ Afrika përgëzohet për reagimin
23/09 19:35
Top News – Menaxhimi i virusit/ Ngrihet padi ndaj qeverise austriake
23/09 19:34
Top News – Jeta në pandemi/Përjetime me syrin e fotografit
23/09 19:13
Top News – Djathi italian…/ Aq i çmuar sa ruhet në bankë
23/09 19:11
Top News – Industria ajrore/ Kërkon teste të shpejta covidi
23/09 19:09
Top News – Hemisfera veriore/ Temperatura më e ulët e kohërave
23/09 19:07
Top News – 200 vjet paqe/ Përse po blen Zvicra avione luftë
23/09 19:03
Top News – E zbulon studimi/ Cilat mollë parandalojnë kancerin
23/09 18:59
Top News – Aktori me fansat/ Shtrengon duart megjithë pandeminë
23/09 18:54
Top News – Betohet Lukashenko/ Në një ceremoni të ‘blinduar’
23/09 15:32
Top News – Parashikimi i Nike/ Së shpejti shitje vetëm online
23/09 15:31
Top News – Një mësues shkolle… Njeriu me më shumë tatuazhe
23/09 15:31
Top News – Në moshën 86 vjeçare/ Sofia Loren i kthehet kinemasë
23/09 15:30
Top News – Çekia sërish me numër rekord të rasteve të reja me koronavirus
23/09 13:45