Top News-Përgjysmohen rastet e reja/Ja sa pacientë janë në gjendje të rëndë në spital
29/11/2021 21:20

Përgjysohen rastet e reja nga covid 19 në vendin tonë. Ministria e Shëndetësisë ka bërë me dije se janë regjistaur 195 raste të reja ng 1 mijë e 664 testime të kteyra. Tirana vijon të jetë qarku më I infektuar ku vetëm në 24 orë ka shënuar 63 raste të reja. Ndërkohë po gjatë kësaj fashe orare janë shënuar 3 viktima. Me gjithë përpjekjet e mjekëve, betejën me virusin e rrezikshëm nuk e fituan një qytetar nga Himara 66 vjeç, një qytetare nga Korça 66 vjeçe dhe një qytetare nga Durrësi 83 vjeçe. Aktualisht në spitalet COVID po marrin trajtim mjeksorë të specializuar 161 pacientë, nga të cilët 18 janë në gjendje më të rënduar shëndetësore. Po gjatë këtij harku kohor janë shëruar 183 qytetarë, duke e çuar numrin e të shëruarve në 189,227 që nga fillimi i epidemisë mnë vend. Ndërsa janë 7431 pacientë aktivë me COVID19 në të gjithë vendin.

Top Channel/ Lezhë, vrasje për hakmarrje.Dorëzohet në polici autori 17 vjeçar
24/01 15:45
Top Channel/ Në rrugët me akull të Librazhdit. Probleme me energjinë në disa fshatra
24/01 15:40
Top Channel/ 5,2 milionë euro për agro-turizëm. Rama fton emigrantët të investojnë
24/01 15:28
Top Channel/ Protestë në kufirin Kosovë-Shqipëri, kundër masave të reja të qeverisë kosovare
24/01 15:27
Top News- Si nisi gjakmarrja mes dy fiseve…!/ Seria e vrasjeve nisi për pronat që në 2008
24/01 15:25
Top News- Vrasje për gjakmarrje në Lezhë/ E pabesueshme, autori vetëm një adoleshent
24/01 15:22
Top Channel/ Pronat e krimit në Elbasan, përdoren për të ndihmuar gratë e margjinalizuara
24/01 15:21
Top Channel/ Protesta për shkollat e mbyllura/ Kushi: U mbyllën për shkak të rreziqeve në rrugë
24/01 15:18
Top Channel/ Burrat që dhunojnë gratë. Rrëfimi i 38 vjeçarit që dhunoi të dyja gratë
24/01 15:15
Top Channel/ Kopshtet dhe çerdhet janë hapur,, por sot ka shumë mungesa
24/01 15:10
Top News- Meta flet për kurthin e Edi Ramës/ Sekreti im pas 24 korrikut dhe një ballafaqim
24/01 14:15
Top Channel/ I mituri ekzekuton 65-vjeçarin, hakmerret për të atin e vrarë në 2009-n
24/01 13:32
Top Channel/ Përkujtohet 103-vjetori i vdekjes së Ismail Qemalit, në një ceremoni modeste në Vlorë
24/01 13:25
Top Channel/ Mbyllen shkollat në Greqi/ Moti i keq çon drejt vendimit
24/01 13:11
Top Channel/ Parashikimi i motit/ Çfarë na pret në orët në vazhdim
24/01 13:10
Top Channel/ Gjirokastra me temperatura të ulëta/ Në mëngjes dhe darkë zbritën në -2 dhe -3
24/01 13:03
Top Channel/ Temperaturat të ulëta në bregdet/ Durrësi i mbërthyer nga i ftohti i pazakontë
24/01 13:02
Top Channel/ Ngricat, probleme në Korçë! E vështirë hapja e rrugëve të fshatrave
24/01 13:01
Top Channel/ Në Lezhë më pak dalje/ Ngricat dhe mbyllja e shkollave reduktojnë lëvizjet
24/01 13:01
Top Channel/ Vermosh, – 23 gradë/ Ngricat “pushtojnë” veriun. Vështirësi në lëvizje
24/01 13:00