Top News – Pas komenteve në rrjetet sociale/ Yuri Kim takon të riun që e quajti kineze
18/06/2021 19:59

Ambasadorja e SHBA-ve, Yuri Kim është takuar me Fisartin, komentuesin që e quajti “kineze”, disa ditë më parë, gjatë një reagimi në një prej postimeve të saj në rrjetet sociale. Lajmin e ka bërë të ditur ambasadorja Kim, duke postuar një foto me të riun ku duken duke uruar njëri-tjetrin me gota. Ajo thotë se me Fisartin kanë diskutuar rreth vendeve të tyre të origjinës, mënyrës se si janë rritur, por edhe marrëdhëniet shumë të mira mes Shqipërisë dhe Amerikës. “Javën e kaluar Fisarti bëri një koment për “miqësinë shqiptaro-kineze” që më çuditi. Kështu e ftova për kafe. Sot u ulën jashtë, në diell, pimë kafe dhe biseduam për komentin, por edhe për shumë gjera të tjera. Ne diskutuam për origjinën dhe se si kjo na ka formuar”, thuhet në postimin e ambasadores amerikane. Ajo thotë më tyej se Fisar është nga Tropoja, një vend që ajo e pelqen shumë dhe e ka vizituar muajin e kaluar. Ambadadorja thotë se vet ajo vjen nga një mal i Koresë, por është rritur në një ishull tropikal. “ Unë mësova pak më shumë për të shkuarën e shqiptarëve dhe u çudita kur Fisarti më tregoi se si Enver Hoxha kontrollonte gjithçka, financat, fenë, punët, por ai nuk mund të kontrollonte shpirtin njerëzor. Ne gjithashtu diskutuam për sfidat që kanë shqiptarët dhe ramë dakord që ligji dhe barazia përballë ligjit është i rëndësishëm që të gjithë shqiptarët jo vetëm elita të ketë një punë, të kujdeset për familjet dhe të kontribuojnë plotësisht në të ardhmen e shtetit” , shkruan Kim. Pak ditë më parë, Fisarti tërhoqi vëmendjen e ambasadores me anë të një komenti të bërë në një foto që ajo kishte publikuar nga Pogradeci. “Dashuria shqiptaro-kineze është një histori e vjetër dhe e bukur”!, komentoi Fisarti në postimin e ambasadores Yuri Kim.

Top Channel/A pengojnë vaksinat shtatzaninë?Mjekja Enriketa Kroi:SHBA vaksinohen dhe gratë shtatzëna
24/07 19:41
Top Channel/ Kavaja në emergjencë mjedisore/ Mbeturina gjithandej, digjen edhe në landfille ilegale
24/07 19:36
Top Channel/Sirianët, 2500€ për Shqipëri/Shqiptarët pjesë e rrjetit të trafikantëve që nis nga Siria
24/07 19:32
Top News – Flota e parë e autobusëve të gjelbër/ Veliaj: Do modernizojmë transportin publik
24/07 17:47
Top News – Policia ve në pranga disa qytetarë/ Dhunë në familje, përndjekje e rrahjen e gjyshes
24/07 16:55
Top News – Hapën memorialin e ushtarëve grekë/ Në kërkim nga policia e gjirokastrës autorët
24/07 16:37
Top Channel/ Prej dy ditësh, zjarri në fshatin Dukat po djeg shkurret, rrezikohet pylli i Llogorasë!
24/07 16:29
Top Channel/ 11 shoferë në pranga në 24 orë, Policia:Mos ‘fluturoni’ për të arritur sa më parë detin
24/07 16:27
Top News – Ringrihet turizmi në vend/ Shifra optimiste, më shumë pushues nga Kosova
24/07 16:14
Top News – Banka Botërore studion vendin/ 2 qytetet në rrezik nga tërmeti e përmbytjet
24/07 16:00
Top News – Drejtoreshë për Ngrohjen Globale? Eli Fara paralajmëron padi: Kam punuar me djersë
24/07 15:52
Top Channel/ Pikturat e Maks Velos në Artkand! Prezantohen dhe pikturat e Zajmit, Shkrelit e Kaçakut
24/07 15:48
Top Channel/ Gjyqi i mashtruesve afrikanë: Krijuan bazën në Shqipëri, mashtronin kompanitë e huaja
24/07 15:42
Top Channel/ Shkodra e viteve ’40! Hapet ekspozita me 80 fotot e papublikuara të Pjetër Rraboshtës
24/07 15:41
Top Channel/ “Preken zemra, veshkat dhe mëlçia” Pasojat pas Covid prekin shumë të shëruar
24/07 15:27
Top Channel/ Tiranë, mbërrijnë autobusët elektrikë, bashkia fut në qarkullim 20 mjete në gusht
24/07 15:24
Top Channel/Kosovë, kërkohet vaksinim derë më derë. Komunitetet rome e egjiptiane refuzojnë vaksinën
24/07 15:17
Top Channel/ Veliaj prezanton autobusët e gjelbër “Go Green”: Të parët në rajon
24/07 15:09
Top News – Meta – Kryemadhi përtej oqeanit/ Udhëtimi në SHBA, për arsye private
24/07 15:05
Top News – Temperaturë, dhimbje koke e të vjella/ Viroza e re në qarkullim, kalo-nuk është delta
24/07 14:40