Top News – Pandemia Covid-19/ Kryeministri britanik frenon zbutjen e masave
01/08/2020 13:20

Njerëzit që ishin mbyllur në shtëpi për tu mbrojtur nga koronavirusi tani mund të dalin nga shtëpia dhe të kthehen në punë, por zbutja e mëtejshme e kufizimeve të marra në Angli, është shtyrë. Më shumë se 2 milionë njerëz më të rrezikuar nga virusi nuk do të duhet të izolohen më gjatë në pjesën më të madhe të Anglisë, Skocisë dhe Irlandës së Veriut. Kjo vjen pasi kryeministri ndali zbutjen e mëtejshme të kufizimeve dhe disa biznese mbeten të mbyllura. Zyrtarët e shëndetësisë në Angli kanë paralajmëruar se Britania e madhe ka arritur kufirin e heqjes së kufizimeve ndërkohë që rastet e reja rriten. Ideja e hapjes së gjithçkaje dhe mbajtjes së virusit nën kontroll, është e gabuar – thonë ata. Vështirësi autoritetet kanë në marrjen e një vendimi për hapjen e plotë të shkollave në vjeshtë, por ekspertët thonë se po punojnë shumë për këtë.

Top News – Itali, gati marrëveshja/ Tamponi 18 euro te mjeku i familjes
27/10 21:51
Top News – Viktimat e covid-it/ OBSH: Po rriten shpejt në evropë
27/10 21:23
Top News – Botuesi i Harry Potter/ Covidi ‘magji’ me shitjen e librave
27/10 19:48
Top News – Manjati kinez/ Jack ma po bën histori
27/10 19:46
Top News – Rekord infektimesh/ Greqi, shënohen edhe 12 viktima
27/10 19:45
Top News – Parashikimi i zymtë/ Gjermani, 20 mijë raste në fundjavë
27/10 19:43
Top News – Parisi paralajmëron… Francezët në vendet myslimane
27/10 19:42
Top News – Aksioni i Europolit/ Konfiskohen 352 makina të vjedhura
27/10 19:26
Top News – Lira turke në pikiatë/ Shqetësime për ekonominë e vendit
27/10 19:24
Top News – Refuzimi i maskës/ Lidhet me çrregullime antisociale
27/10 19:22
Top News – Fauci për vaksinën/ Nuk e bllokon tërësisht infeksionin
27/10 17:29
Top News – KE “i tërheq veshin”/ “Erdogan po largon Turqinë nga Evropa”
27/10 15:44
Top News – Itali, masat antiCovid/ Shpërthejnë protesta të dhunshme!
27/10 11:55
Top News – E përzgjedhura e Trumpit/ Senati konfirmon gjyqtaren Barrett
27/10 10:55
Top News – Komentet e Erdoganit, Franca tërheq ambasadorin në Turqi
27/10 10:51
Top News – Sa vlen atëherë vaksina? Studimi më i fundit: Antitrupat bien për 4 muaj!
27/10 10:44
Top News – Shkencëtarët konfirmojnë/ Uji ekziston në sipërfaqen e hënës
26/10 22:14
Top News – Mjekët në Belgjikë/ Në punë edhe me koronavirus
26/10 22:13
Top News – Lavrov në Greqi/ Mbështet zgjerimin me 12 miljë
26/10 20:18
Top News – Merkel paralajmëron/ Jemi pranë humbjes së kontrollit
26/10 20:15