Top News – Pamje të frikshme, ferr flakësh mes qytetit / Zjarri jashtë kontrollit, ndërtesa shembet
26/05/2023 09:00

Një zjarr i dalë jashtë kontrollit ka shkrumbuar një ndërtesë në Sidnei duke bërë që e gjithë godina të shembej në tokë. Ndërtesa shumëkatëshe u dogj pranë stacionit më të frekuentuar të trenave në qytet dhe u përhap shpejt në një godinë të banuar aty pranë. Nga cdo dritare e ndërtesës shtatë katëshe, dilnin flakë dhe zjarrfikësit nuk mund të bënin asgjë për ti ndalur ato. E ndërsa ferri i flakëve zmadhohej, pjesë të ndërtesës mund të shihen edhe në pamje teksa shemben.

Top News – Minat ‘lundrojnë’ mbi ujë… / Zelenski kërkon hetim ndërkombëtar për digën
08/06 10:07
Top News – I vuri mustaqe Erdoganit, arrestohet adoleshenti 16-vjeçar në Turqi
08/06 09:30
Top News – Izraeli i jep Ukrainës sistemin e paralajmërimit ajror, montimi brenda shtatorit
08/06 09:25
Top News – Kanadaja në flakë/ Tymi mbërrrin në SHBA, anulohen fluturimet dhe rikthehen maskat
08/06 09:15
Top News – CIA e dinte për sulmin ndaj gazsjellësit!/ Rusia- Si hodhi në erë Ukraina ‘Nord Strem’
08/06 09:00
Top News – Turqia mund të falimentojë!/ Çfarë po ndodh me vendin pas zgjedhjes së Erdogan
08/06 08:30
Top News – Si u përpoq ta vriste Ukraina Putin!/ Thrilleri pas atentatit më dron në Kremlin
08/06 08:00
Top News – Ukraina firmos me OECD-në marrëveshjen për rindërtimin dhe reformat
07/06 21:44
Top Channel/ Zjarret “pushtojnë” Kanadanë, flakët përpijnë mijëra hektarë me pyje
07/06 21:44
Top News – Shpërthim i frikshëm në Ukrainë/ Rusët hedhin në erë tubacionin më të madh në botë
07/06 20:59
Top News – U padit për vjedhje / Dua Lipa fiton gjyqin për këngën Levitating
07/06 19:38
Top Channel/ Mike Pence shpall kandidaturën: Ditët më të mira për nuk kanë ardhur ende
07/06 18:51
Top Channel/ Kryeministri britanik në SHBA. Sunak do takohet me Biden për rrezikun e teknologjisë
07/06 18:32
Top News – Dhoma luksoze, kinema e klub nate!/ Anijet që do të strehojnë emigrantët në Angli
07/06 18:22
Top News – Avionët ‘blindojnë’ Gjermaninë!/ NATO mban stërvitjen më të madhe ajrore në histori
07/06 17:55
Top News – Stoltenberg i shqetësuar për Kosovën!/ ‘Sulmet ndaj KFOR të rrezikshme’!
07/06 16:55
Top Channel/ Ndalimi i tatuazheve tek ushtarët. Japonia rishqyrton vendimin
07/06 16:42
Top News – WhatsApp sjell ndryshimin e ri/ Teston aftësinë për të dërguar foto me cilësi të lartë
07/06 16:36
Top Channel/ “Serbia të japë garanci”, Osmani për Reuters: Zgjedhjet e reja, me peticion!
07/06 15:25
Top News – Kthehet shërbimi i detyrueshëm ushtarak… / Evropa po rimendohet, ‘frikë’ nga Rusia
07/06 15:21