Top News – Operacioni ‘Los Blancos’/ Arrestohen dy shqiptarë në Greqi
17/09/2020 18:59

Top Channel mëson se autoritet greke kanë arrestuar dy shtetas shqiptarë në kuadër të operacionit ndërkombëtar antidrogë ‘Los Blancos’, që solli në sekuestrimin e sasive të mëdha të kokainës në më shumë se 10 vende të botës. Më 15 shtator, dy shqiptarët janë prangosur në Athinë, dhe janë vendosur pas hekurave në kuandër të operacionit ndërkombëtar për shkatërrimin e kartelit shqiptar të drogës. Por ç’do gjë është zhvilluar në heshtje për të mos alarmuar anëtarët e tjerë të grupit. Sipas burimeve policore greke dy shtetasve të arrestuar në Athinë, iu gjetën prova që i lidhin me anëtarët e tjerë të organizatës, tashmë të arrestuar. Bëhet fjalë për Ilir Tiko 37 vjecc dhe një tjetër shtetas shqiptar, po 37 vjeccar, i cili rezulton me tre emra në sistemin grek të drejtësisë Alban, Emiljano,ose Mariglen dhe me tre mbiemra: Mehmetaj ,Sinani dhe Kamenica. Të dy të arrestuarit mbahen në drejtorinë e policisë së Atikës dhe pritet të ekstradohen drejtë Italisë.

25 vite nga zhdukja e Remzi Hoxhës/ Familja heq dorë nga kërkimi dhe akuzon ish kryeministrin Berisha
21/10 20:12
“Basha, lider zëvendësues dezhurni”/ Rama: Kur PD merr çelësat e shtëpisë e bën rrëmujë!
21/10 19:41
Top News – Kryemadhi në Vorë/ Nuk besoj te reforma në drejtësi
21/10 19:40
Top News – Kosovë, BE e shqetësuar/ Fati i Task- Forcës anti korrupsion
21/10 18:55
Top News – Thesari i shtetit/Kosovë, vidhen 2 milione euro
21/10 18:39
Top News – Rama-naftëtareve/ ‘Fatura është e kompanisë private’
21/10 18:37
Top News – Paloka i kthen përgjigje Ramës/ ‘PS organizate kriminale’
21/10 18:35
Top News – 4 humbje jete në 24 orë/ 297 persona të infektuar me covid
21/10 17:52
Top News – Organizatat ndërkombëtare/ Hoti-ne po i vazhdojmë përgatitjet
21/10 17:20
Top News – Monitorimi i plastikës/ Nis projejkti në zonat detare
21/10 17:11
Pa pullë fiskale! Bllokohen mbi 1 milion paketa cigare nga India në portin e Durrësit
21/10 17:00
Top News – Zhuliana Jorganxhi, çmimi/ ‘Mirënjohje e qytetit’ nga bashkia
21/10 16:56
Top News – U dëmtuan nga tërmeti/ Kryemadhi-jo zhvendosje pa shpronësim
21/10 16:55
Kryeministri në interpelancë edhe për anëtarësimin në organizatat ndërkombëtare
21/10 16:10
Prezantohet “deputeti që duam”/ Kryeministri zgjedh parkun e inceneratorit për eventin
21/10 16:05
Gjatë 24 orëve të fundit: Policia vendos 769 gjoba për maskat
21/10 16:02
Dhurojnë flokët për gratë e sëmura/ Nisma në ndihmë të grave të prekura nga kanceri i gjirit
21/10 15:41
Top News – Kanceri i gjirit / Mamografi në çdo spital rajonal
21/10 15:31
Çmim për “Top Story”/ Bashkimi evropian i jep vlerësimin për emisionin
21/10 15:20
Arrestime për “karburantin” e aksidenteve/ Edhe dy në pranga, për lejen që u dha në Durrës
21/10 15:18