Top News – Nuk ishte ftuar në ditëlindje/ Motivi i vrasësit në SHBA që mori 6 jetë njerëzish
12/05/2021 12:52

Personi që vrau 6 veta në një festë ditëlindjeje gjatë fundjavës, e bëri këtë pasi nuk kishte qenë I ftuar. Sipas policisë, Teodoro Macias, 28 vjec, qëlloi për vdekje të dashurën e tij, Sandra Ibarra-Perez, 28 vjece, si dhe 5 të afërm të saj, dhe në fund veten. Masakra ndodhi në një park rulotash në Kolorado Springs në orët e para të së dielës. Festa po bëhej për tre nga viktimat. Policia tha se autori kishte patur një konflikt me familjen e viktimave gati një javë më parë, dhe se ishte një tip shumë xheloz. Ai kishte një vit që ishte lidhur me të dashurën e tij, ishte posesiv dhe shfaqte shpesh probleme të vetëkontrollit. Ai nuk kishte precedent penal. Sipas policisë, 3 adaoleshentë u larguan nga festa pak përpara se të fillonin të shtënat, pë rte marrë dicka tek një komshi. Kur ata u kthyen masakra kishte ndodhur. Tre fëmijë të moshave 2, 5 dhe 11 vjec, ishin dëshmitarë të ngjarjes, por shpëtuan pa u lënduar. Në rulotë u gjetën 17 gëzhoja. Njëri nga pjesëmarrësit, që ishte larguar më herët nga festa, e përshkroi autorin si një njeri “të qetë” dhe “serioz”, që mbante gjithnjë me vete një pistoletë. Sipas policisë autori e kishte armën pa leje.

Top News – Mbi 600 mijë viktima nga COVID/ SHBA në vend të parë për viktima dhe raste pozitive
16/06 01:38
Top News – BE: Shqipëria, ‘e sigurt’ nga Covid/ Bashkë me Serbinë dhe Maqedoninë v. në ‘safe-list’
15/06 22:56
Top Channel/ Avioni i Biden ulet në Gjenevë për samitin me liderin rus Putin
15/06 21:31
Top Channel/ Kroçera e parë ndërkombëtare ankorohet në Spanjë që prej heqjes së kufizimeve të pandemisë
15/06 21:30
Top Channel/ Francezi Alain Cocq i jep fund jetës ligjërisht në Zvicër
15/06 21:29
Top Channel/ Presidenti turk Erdogan viziton qytetin simbolik pas konfliktit në Karabakh
15/06 21:29
Top Channel/ Zjarri gjigand vijon të djegë fabrikën e kimikateve në Illinois, SHBA
15/06 21:28
Top News – Gati ‘përballja’ e dy superfuqive/ Biden mbërrin në Gjenevë, nesër takimi me putin
15/06 20:23
Top News – Gjobë 1 mln euro gjigandit suedez/ Gjykata franceze dënon IKEA për spiunim të stafit
15/06 20:22
Top News – ‘Gërdec’ në SHBA/ Zjarr masiv në një fabrikë kimikatesh në ilinois
15/06 20:15
Top News – ‘World wide web’ del në ankand/ Krijuesi i internetit, nuk regjistroi kurrë patentë
15/06 20:14
Top Channel/ 10 vjecari “hero” mbytet për të shpëtuar të motrën!
15/06 16:46
Top Channel/ Eksperti: Kontakti me alienët do shfaroste jetën në Tokë, janë më të avancuar se ne!
15/06 16:46
Top News – Nga Saharaja në SHBA/ Stuhia masive e rërës kapërcen oqeanin Atlantik
15/06 16:22
Top News – ‘Një takim aspak i lehtë’/ Lajçak në dukje optimist-e rëndësishme që u mbajt
15/06 16:19
Top News – Zbulohen gurët misteriozë/ ‘Ethet e diamantëve’ përfshijnë fshatin afrikan
15/06 15:54
Top News – Putin lëshon raketën hipersonike/ Mesazh për Biden, stërvitja më e fundit ushtarake
15/06 15:22
Top Channel/ Stafi ka frikë të udhëtojë, avionët A380 mbushen me gjarpërinj e akrepa!
15/06 14:24
Top News- Dhëmbë për dhëmbë…/ Biden paralajmëron para takimit me putinin
15/06 14:24
Top News – Korrupsion edhe në BE/ Një në pesë persona paguan ryshfet për shërbime
15/06 14:23