Top News – Njerku e varte më kokë poshtë/ Kamerierja shpëton djalin nga abuzimet
25/01/2021 22:56

Një kameriere në Orlando të Shteteve të Bashkuara ka mbushur këto ditë titujt e gazetave për shkak të gjestit të saj të guximshëm, falë të cilit arriti të shpëtonte një djalë të vogël nga abuzimet ne shtëpi. Flavaine Carvalho po punonte në restorant kur vuri re se djali 11 vjecar që ishte ulur atje bashkë me familjen e tij, kishte të nxira në fytyra dhe në krahë. Kur ata porositën, gruaja vuri re se burri I identifikuar si Timothy Wilson II, nuk e lejoi djalin që të merrte asgjë ndërsa ai dukej I frikësuar. Atëherë Flavaine shkroi në një letër: “ A ke nevojë për ndihmë”, dhe ia tregoi fshehurazi 11 vjecarit. Ajo qëndroi në një pozicion ku burri nuk e shihte. Djali pohoi me kokë dhe kamerierja menjëherë njoftoi policinë, e cila mbërriti shumë shpejt në vendngjarje. Më vonë u mësua se burri në tavolinë në fakt ishte njerku I tij dhe jo babai biologjik. Wilson kishte kohë që e keqtrajtonite vogëlushin. Ai u arrestua për abuzim me një të mitur. Akuza rëndojnë dhe mbi nënën Kristen Swann për neglizhencës ndaj fëmijës.

Top News – 30 minuta nga lufta bërthamore/ Stërvitja e NATO-s që trembi rusët
26/02 00:53
Top News – `Brezi i humbur`/ Si po i godet koronavirusi shanset e të rinjve
25/02 22:19
Mijëra protestojnë në Armenia pasi kryeministri paralajmëroi për ‘grusht shteti’ – Pa koment
25/02 21:59
Del për herë të parë në publik Kara, ariu polar i kopshtit zoologjik francez të Mulhouse – Pa koment
25/02 21:58
Rritësit e bletëve në Kolumbi denoncojnë pesticidet si shkaku kryesor i vdekjes të bletëve-Pa koment
25/02 21:58
Peruvianët presin në radhë për rimbushje të bombolave ‘shpëtimtare’ të oksigjenit – Pa koment
25/02 21:57
Rusët votojnë për rikthimin e statujës së kreut të policisë sekrete sovjetike – Pa koment
25/02 21:56
Qipro nis hapjen e shkollave e palestrave pas zbutjes së masave anti-Covid – Pa koment
25/02 21:55
Autobuzët pa shofer nisin shërbimin në rrugët e Malagas në jug të Spanjës – Pa koment
25/02 21:54
Top News – Zbulimi i pabesueshëm në Mars/ Çfarë gjeti sonda e NASA-s në planetin e kuq
25/02 21:52
Top News – Pezullohet plani i Izraelit/ Do të dhuronte vaksina, kritikohet ashpër
25/02 21:51
Top News – Koha e monedhave digjitale/ Historia që fshihet pas një `pice`
25/02 21:50
Top News – Brenda trupit të njeriut/ Zbulohen 70 mijë viruse të panjohura më parë
25/02 21:08
Top News – Burgu, pikënisja e një jete krimi/ 2300 shqiptarë në qeli me mafiozë italianë
25/02 20:26
Top News – Angli, shqiptari me ‘shtëpi bari’/ ‘Isha në borxhe, më thanë se këtu bëhej para’
25/02 19:46
Top News – Drejtori i `projektuar`i CIA-s/ Rreziku më i madh vjen nga kina
25/02 19:27
Top News – E bëjnë për spital/ Gazetari rrihet nga tre persona të maskuar
25/02 19:19
Top News – AstraZeneca `nuk zë mend`/ Vonesa të tjera në furnizimin e be-së me vaksina
25/02 18:18
Top News – Arriti në Gjermani para 6 vjetësh/ Tani emigranti kërkon të bëhet deputet
25/02 18:00
Top News – Studimi, dritë jeshile Pfizer-it/ Efikase në jetën reale po aq sa në testime
25/02 17:22