Top News – Një sulm i papritur nga Rusia… Britani, stërvitja më e madhe që nga Lufta e Ftohtë
21/07/2021 22:16

Avionët ushtarakë të forcave ajrore mbretërore në britani do të zbresin në aeroporte civile në stërvitjen më të madhe në 30 vitet e fundit për tu përgatitur për një luftë me Rusinë. Top Gun-ët (Top ganët), janë urdhëruar të nisen në fluturim pa paralajmërim për të praktikuar reagimin e tyre ndaj një sulmi të papritur të stilit të Pearl Harbor-it (Përl Harbor-it). Avionët Typhoon (tajfun) dhe F-35B Lightning (lajtning) mund të ulen edhe në autostrada, pista garimi apo parkingje makinash, në të parën stërvitje të paparalajmëruar që nga fundi i Luftës së ftohtë. Avionët 100 milionë paundësh do të ndahen në skuadra të vogla për të reduktuar rrezikun që skuadrone të tëra të mund të goditen në një sulm të vetëm me raketa kruiz hipersonike. Ushtarakët britanikë thonë se duhet të përgatiten për skenarin më të keq të mundshëm.

Top News-Amazon gjobitet me 746 milionë euro/BE e akuzon për keqpërdorimin e të dhënave personale
31/07 22:10
Top Channel/ 19 shqiptarë kthehen nga Siria/ 5 gra dhe 14 fëmijë mbërrijnë të dielën në Shqipëri
31/07 21:53
Top News-Boris Johnson sërish baba/Çifti kryeministror në pritje të fëmijës së dytë
31/07 21:50
Top News-Vendi në ‘luftë’ me flakët/ Shkon në 6 numri i viktimave në Turqi
31/07 21:50
Top News-Franca nuk gjen qetësi/Përsëri protesta kundër pasaportës shëndetësore
31/07 21:49
Top News-Ndjekje si nëpër filma/Angli, arrestohet shqiptari me 40 mijë paund në makinë
31/07 21:48
Top Channel/ Tuma me trupa të lashtë para-hispanikë gjendet në gërmimet në Kolumbi
31/07 21:27
Top Channel/ Policia patrullon në Sydney kundër protestave anti-kufizime
31/07 21:26
Top Channel/ Izolohet kompleksi rezidencial në Pekin prej vatrës së koronavirusit
31/07 21:26
Top News – Macron ‘pozon’ pa dashje si Hitleri/ Presidenti padit pronarin e biznesit të reklamave
31/07 21:22
Top Channel/ Greqia do mbyllë ishujt/ Çdo ditë 3 mijë infektime të reja
31/07 20:34
Top News-Mbi 160 vatra zjarri në Itali/Pjesa më e madhe dyshohet se janë të qëllimshme
31/07 20:26
Top News – Mbi 4 mijë të infektuar në një ditë/ Numri më i lartë që nga nisja e pandemisë, në Tokio
31/07 20:09
Top News – Na kanosen variante më vdekjeprurëse/ OBSH-Ta ndalim Covid 19 përpara këtyre mutacioneve
31/07 20:07
Top News – E shoqja tenton ta shtypë me makinë/ Pasi u grindën, gruaja provoi 3 herë ta përplasë
31/07 20:06
Top News – Vaksinimi, detyrim për gratë shtatzëna/ SHBA- kështu ulet rreziku për nënën dhe fetusin
31/07 19:47
Top News – Zbulimi i kancerit nga urina/ ‘MIT’ krijon mjetin diagnostikues me nanogrimca
31/07 19:46
Top Channel/ Temperatura të larta në Arktik, shkrihen brenda ditës 22 gigatonë akull
31/07 16:35
Top News – U pa në momente intime me sekretaren/ Britani, ish-ministri largohet nga shtëpia
31/07 15:17
Top News – Të rinjtë sfidojnë shiun/ Britanikët festojnë në rrugët me shi
31/07 15:07