Top News-Një minutë heshtje për viktimat/Nis ndryshe seanca në kuvendin e Shqipërisë
25/11/2021 16:02

Seanca plenare në Kuvedin e Shqipërisë këtë të enjte ka nisur me një minutë heshje, në nderim të 46 viktimave që humbën jetën tragjikisht në Bullgari, shumica e tyre shqiptarë nga Maqedonia e Veriut. Ngjarja tragjike bëri jeohnë në çdo media kombëtare dhe ndërkombëtare, duke u cilësuar si një nga aksidentet më tragjike të dekladës së fundit në të gjithë Europën. Aksidenti ndodhi në një autostrardë të bulgarisë. Udhetarët po ktheheshin nga Turqia ku ishin me pushime, drejt Maqedonisë, ndërsa fati I tyre u pre në mes në aksidentin fatal. Të përfshirë në këtë tragjedi të rëndë, ishin 53 udhëtarë, ndërsa 46 prej tyre humbën jetën, mes tyre 12 fëmijë dhe 7 mbetën të plagosur. Ndërkohë, prej orës 10:00 Kuvendi po diskuton Buxhetin e 2022 dhe Paketën Fiskale. Më datë 15 Nëntor, buxheti u miratua në parim. Mazhoranca deklaroi se ky buxhet do të sjellë rritje pagash dhe investime në disa fusha.

Top Channel/ Kokainë në parlamentin anglez/ Gjurmët e drogës u zbuluan në 11 nga 12 ambiente
06/12 15:35
Top News – Siguracioni, tani sipas moshës!/ Tarifa të ndryshme dhe për makina të njëjta
06/12 15:31
Top News – A presim lajme të mira në dhjetor?!/ Negocitatat, pengu prej vitesh i Shqipërisë
06/12 15:30
Top Channel/ Të vaksinuarit kërkojnë dozën e 3/ Mjekët: Nuk ka nevojë të shpenzoni për analiza
06/12 15:30
Top Channel/ Moti i keq godet Shqipërinë/ Probleme nga veriu deri në jug
06/12 15:17
Top Channel/ Tirana feston Hanukkha/ Kremtim simbolik i festivalit të dritave të komunitetit hebraik
06/12 15:15
Top News-Policia në gatishmëri, ‘Shqiponjat’ zbarkojnë në të gjitha rrugët e vendit për motin e keq
06/12 15:13
Top News – Alesio, djali i bandës së terrorit/ I kërkuar edhe në Itali për vjedhje me dhunë
06/12 14:23
Top News- Çfarë ndodh pas Kuvendit të 11 dhjetorit?!/ Paralajmërimet dhe lëvizja e mundshme e Bashës
06/12 14:19
Top News-Policia, furtunë në Elbasan ndaj shoferëve të pabindur me rregullat e qarkullimit rrugor
06/12 13:54
Top News- Ekzekutimi në Lezhë i komisarit/ Mllef, apo vrasje e rastësishme nga Aldi Rama!
06/12 13:47
Top News- Alarm për qelitë e burgjeve/ Masa shtrënguese për vizitorët familjarë
06/12 13:41
Top News- Vlerësimi nga Klik Ekspo Group / Birra Stela më cilësorja në Ballkan
06/12 13:33
Top Channel/ Policia rrugore bën ‘namin’ me gjobat në Elbasan gjatë fundjavës, arreston 7 shoferë
06/12 13:28
Top News- Shirat, përmbyten rrugë e lagje/ Apel për kujdes në akset rrugore nacionale
06/12 12:55
Top Channel/ Ciklon tjetër po vjen nga Greqia. Të enjten sërish reshje, rrezik përmbytjesh
06/12 12:53
Top Channel/ Igjeum e cilësoi me rrezik. Probleme me energjinë edhe prurje lumenjsh në Gjirokastër
06/12 12:51
Top Channel/ Pezullohet lundrimi në Vlorë/ Erë e fortë dhe dallgë të mëdha krijojnë vështirësi
06/12 12:49
Top Channel/ Bien gurë në rrugë/ Nga moti i keq edhe probleme energjinë në qarkun Elbasan
06/12 12:47
Top Channel/ Përmbytje në Durrës/ Uji vërshon në disa lagje, vonesa për tragetet
06/12 12:45