Top News – ‘Një lëmsh zjarri…’/ Ja si u pa raketa kineze në qytetet e botës
09/05/2021 11:36

Mbetjet e raketës kineze të dalë nga kontrolli mund të shiheshin mëngjesin e një dite më parë në qiell mbi ndërtesën e kongresit në uashington. Kina kishte thënë se rreziku i dëmeve nga rënia e raketës në tokë ishte ekstremisht i ulët pasi shba paralajmëroi se mund të binte edhe në zona të banuara. Imazhe të raketës u panë edhe në Ajouan lindore. Ndërkohë edhe në qiejt e indisë, u pa më herët një top i zjarrtë, i mistershëm, dhe vendasit menjëherë menduan për raketën kineze. Kishte madje edhe nga ata që mendonin se bëhej fjalë për një ufo, megjithatë, opinioni dërrmues ishte ai i pjesëve të raketës kineze që ishte parashikuar se mund të binte kudo brenda 41 gradëve në jug dhe veri të ekuatorit, hapësirë kjo që përfshin edhe delhin, kryeqytetin indian. Pamjet e publikuara nga India tregonin një top hapësinor zjarri që lëvizte në qiellin e natës në terrioret e Jammu e Kashmir.

Top News – Pengu i mjekut të princeshë Diana/ Çfarë ndodhi atë natë të 31 gushtit të 1997
20/06 14:28
Top Channel/ Hëngri kanabis, dy vjecari lufton për jetën- çfarë i shkaktoi në organizëm!
20/06 14:02
Top Channel/ Itali, xhironin goma e përdornin sirena policie- shqiptarët arrestohen “për karshillëk”
20/06 13:59
Top News – Parajsa vjen nga shtëpia e ‘ferrit’…!/ Shifra e lartë për vilën ndryshe nga të tjerat
20/06 13:54
Top Channel/ Amerikania e vrarë brutalisht në Rusi, mediat: ishte ish-marinse!
20/06 13:42
Top Channel/Brazil, asgjë nuk frenon “masakrën” e Covid- kapërcehen 500 mijë vdekje !
20/06 13:40
Top Channel/ Etna, shpërthim i ri “tmerrues”- mbyllet aeroporti i Catanias!
20/06 13:02
Top News – Tani edhe makina që ecën mbi ujë/ Lëviz me 70 km në orë, ja sa mund të blihet
20/06 13:00
Top News – Kim Jong Un, profili i një diktatori/ Nga shkollimi në Zvicër, tek vrasjet në familje…!
20/06 12:29
Top Channel/ Përdhunuan dhe vranë 16 vjecaren, dënime të ashpra katër emigrantëve në Itali
20/06 12:26
Top Channel/ Detajet e rënda: Caroline vdiq në agoni, i shoqi iu afrua kur ishte në gjumë!
20/06 12:25
Top News – Pas verës, një tjetër valë pandemie!/ Gjermania e sigurt, frika e madhe e vjeshtës
20/06 11:14
Top Channel/ Tërmet në Stamboll, banorët përfshihen nga paniku!
20/06 11:12
Top News – Droga që kushtonte 200 mijë euro/ Itali, kurthi që u ngrit për 3 shqiptarët
20/06 11:04
Top Channel/Tortura grave shtatzënë e vrasje, president i ri “Kasap” i Iranit do “përhapë terrorin”
20/06 11:00
Top News – Vaksina e COVID 19 me spray hundësh/ Shkencëtarët australianë-më e mirë se Astra Zeneca
19/06 20:37
Top News – Raisi zgjidhet president i Iranit/ Ai njihet si delfin i liderit suprem Khamenei
19/06 20:36
Top News – Rrëfimi i mikeshës së Caroline/ ‘E kuptova që në varrim që Babis ishte vrasësi’
19/06 20:33
Top News – Çmimi do t’ju lërë pa fjalë! Shitet piktura false e Mona Lizës
19/06 20:06
Top News – Perimet në çantat e Hermes/ Dizajni i veçantë që mund të shijohet
19/06 19:27