Top News – Nipi i Eskobarit/ Gjen `thesarin` në muret e shtëpisë
25/09/2020 20:20

Një nga nipërit e lordit kolumbian të drogës Pablo Escobar pretendon se ka gjetur 18 milionë dollarë para të thata të fshehura brenda një muri në shtëpitë e xhaxhait të tij. Nicolas Escobar pretendon se pati një "vizion" falë të cilit arriti ta mësonte saktësisht se ku t`I kërkonte paratë brenda apartamentit në Medellin, në të cilin duket se jeton aktualisht. Nicolas tha për mediat kolumbiane se nuk ështe hera e parë që ai gjen para në vendet e fshehta të xhaxhait të tij, ku ai i grumbulloi të hollat ndërkohë që përpiqej të shmangte arrestimin. Nipi ka zbuluar deri tani një stilolaps prej ari, telefona satelitorë, e një makinë shkrimi të ungjit. “ Sa herë që ulesha në dhomën e ngrënies dhe shikoja drejt parkingut, shihja një burrë që hynte aty dhe zhdukje”, është shprehur ai I cituar nga the Independent. Nicolas shprehet se kësisoj ja në gjurmët e parave, por thotë se disa prej kartëmonedhave janë të dëmtuara dhe të papërdorshme. Escobar kaloi dekada të tëra duke luftuar më qeverinë kolumbiane për të shmangur ekstradimin në SHBA dhe u vra në një shkëmbim zjarri me policinë në 1993. I ashtëquajturi “Mbreti I Kokainës”, ka qenë për shtat vjet nga 1987-ta deri në 1993-shin në listën e më të pasurve të botës.

Top News – Itali, masat antiCovid/ Shpërthejnë protesta të dhunshme!
27/10 11:55
Top News – E përzgjedhura e Trumpit/ Senati konfirmon gjyqtaren Barrett
27/10 10:55
Top News – Komentet e Erdoganit, Franca tërheq ambasadorin në Turqi
27/10 10:51
Top News – Sa vlen atëherë vaksina? Studimi më i fundit: Antitrupat bien për 4 muaj!
27/10 10:44
Top News – Shkencëtarët konfirmojnë/ Uji ekziston në sipërfaqen e hënës
26/10 22:14
Top News – Mjekët në Belgjikë/ Në punë edhe me koronavirus
26/10 22:13
Top News – Lavrov në Greqi/ Mbështet zgjerimin me 12 miljë
26/10 20:18
Top News – Merkel paralajmëron/ Jemi pranë humbjes së kontrollit
26/10 20:15
Top News – Vaksina e oksfordit/ Reagim imunitar tek të moshuarit
26/10 20:14
Top News – Presidenti turk/ Të bojkotojmë mallrat franceze
26/10 20:13
Top News – Sondazhi për pandeminë/ Besim tek teoritë e rrezikshme
26/10 20:12
Top News – Evrope, bie mbështetja/ Pandemia dëmton populizmin
26/10 19:28
Top News – Pas kater muajsh… Melburni del nga izolimi
26/10 19:19
Top News – Itali, masat e reja/ Kundërshtohen nga bizneset në vend
26/10 19:18
Top News – Skulptura e Giacomettit/ Pritet të kalojë 100 milionë usd
26/10 19:16
Top News – `Mos na bojkotoni`/ Franca, apel vendeve arabe
26/10 19:11
Top News – `Pse qesh Melania`/ Plasin teoritë konsiprative
26/10 18:22
Top News – Lufta për Karabakun/ Nuk mban as armëpushimi i ri
26/10 14:52
Top News – Shkupi zyrtar në alarm/ Rekord vdekjesh nga koronavirusi
26/10 14:50
Top News – `Me kë garoj e dashur`/ Biden harron live emrin e rivalit
26/10 14:42