Top News – Ngrica e borë në rrugë/ Bulqizë, vështirësi për lëvizjen e mjeteve
15/01/2021 13:01

Në Bulqizë vijon të jetë e rënduar në rrugë për shkak të reshjeve të dendura të borës që kanë vijuar me intesitet te larte dhe me erë të fortë gjatë natës. Borës i janë shtuar dhe ngricat e për pasojë mëngjesin e së premtes situata në rrugë ka qenë tejet e vështirë për qarkullimin e mjeteve, ku më problematike kanë qenë akset nacionale Bulqize-Peshkopi dhe Bulqize-Kraste. Po ashtu në aksin Qafe e Buallit deri në qendër të Krastës në shumë segmente qakullohet me zinxhir si edhe në Qafe e Buallit-Zona D, lëvizet me shume vështirësi për shkak të ngricave. Si pasojë e akullit të krijuar disa makina kanë dalë nga rruga. Drejtues të automjeteve u shprehën se nuk është hedhur kripë dhe skorje në disa akse nga firmat e mirëmbatjes së rrugëve. Me zinxhir kalohet në të gjitha rruget ruale të njësive administrative të Bashkise Bulqizë, aktualisht trashësia e dëborës në qytet 5 centimetër ndërsa në zonat e thella deri në 25 centimeter.

Trafik në rrugën e Elbasanit, pamjet kur makina e policisë ‘i shpëton’ duke hyrë kundravajtje
05/03 21:26
Top News – Itali, 30 vjet nga eksodi masiv/ Rama dhe Di Maio, memoria e 6 marsit 1991
05/03 21:16
Humbi garën në portal, i vë flakën Drejtorisë Arsimore në Fier, pamjet e zjarrit
05/03 20:42
U vetëvra në spitalin Covid 2/ Familjarët dhe miqtë kërkojnë drejtësi në 30-vjetorin e Xhino Koços
05/03 20:25
Vrau kunatin në tryezë/ Debatuan se kush gatuan më mirë, Korça apo Pogradeci
05/03 19:58
Pro dhe kundër kandidatëve të rinj?/ Çfarë mendojnë qytetarët për listat e partive
05/03 19:42
Top News – Bien infektimet, rriten viktimat/ Shifra të larta në 24 orët e fundit në vend
05/03 19:34
30 vite nga eksodi i shqiptarëve/ Rama në Itali! Di Maio: BE të hapë negociatat me Shqipërinë
05/03 19:16
Top News – Krimi makabër i studentit shqiptar/ Masakër në Rumani, ezkekutoi një familje
05/03 19:16
Top News – Tre grupet që kërcënojnë Shqipërinë/ Raporti, nga kush duhet të ruajmë sigurinë
05/03 19:15
Festat e 7-8 marsit/ Policia paralajmëron mësuesit dhe gratë, të mos mblidhen për të festuar
05/03 18:39
Top News – Plan sekret për festime dhe tubime/ Në terren veprojnë forca të shumta policie
05/03 17:52
Top News – Operacion me dronë, kamera e dylbi/ Policia blindon Shqipërinë për të kapur drogë
05/03 17:52
Top News – 900 mln lekët e krimit, ja kush i mori/ Edhe SPAK ‘fut duart’ në thesin e parave
05/03 17:51
Top News – Djali unik dhe rrethuar me para!/ Vrau babain, ja dëshmitë e para të familjarëve
05/03 17:51
Top News – Urdhër gjerman për zyrtarin e OFL/ Spiunoi trafikantët, u dha dosjen e hetimeve
05/03 17:51
Top News – Vaksinimi masiv i populates/ Nis trajnimi për 400 inferimierëve
05/03 17:45
Humbi garën në portal, i vë flakën Drejtorisë Arsimore në Fier, kapet autori
05/03 17:43
Top News – Pëshëngritësit kampionë/ Veliaj takon Briken Çaljan dhe Evangjeli velin
05/03 15:54
Top News – Ndërtimi i aeroporit të Vlorës/ ‘Madco Construction’ shpallët fitues i tenderit
05/03 15:53