Top News – Nëse Polonia mbyll kufirin… / Lukashenko kërcënon: Do mbyll rubinetat e gazit!
01/12/2021 13:23

Lideri autoritar i Bjellorusisë, Aleksandër Lukashenko, tha se ai ishte i gatshëm të pezullonte kalimin e gazit rus për në evropë nëse Polonia do të vendoste të mbyllte kufirin me vendin e tij. Lajmi është raportuar nga agjencia ruse e lajmeve RIA, të mërkurën. Bjellorusia është angazhuar në një përplasje me bashkimin evropian në lidhje me emrigrantët që janë mbledhur në kufijtë e saj perëndimor. Bashkimi Evropian ka akuzuar bjellorusinë se po i dërgon emigrantët që vijnë nga lindja e mesme drejt bllokut, duke i vërsulur në kufijtë me Poloninë, Lituaninë dhe Letoninë. Bjellorusia i ka mohuar këto akuza por blloku evropian ka folur edhe për mundësinë e sanksioneve të reja mbi vendin.

Top News- Lufta mes karteleve të drogës /91 vrasje për çdo ditë gjatë vitit 2021 në Meksikë
21/01 17:39
Top News-Llogaria deri në centimetrin e fundit/Kalimi ‘magjik’ i jahtit gjigant poshtë një ure
21/01 17:00
Top News- Kushti pa asnjë negociatë nga Rusia/‘Ukraina dhe lidhja e NATO me Ballkanin’
21/01 15:33
Top News- 63 shqiptarë, kodi i kuq i Interpol/ Disa prej tyre kërkohen nga shtete të tjera
21/01 15:21
Top Channel/Çokollata e zezë fuqi “magjike”, studimi i ri: “Shmang kancerin”!
21/01 14:42
Top Channel/ “Rreth globit për 5 muaj”: Pilotja adoleshente vendos rekord fluturimi
21/01 14:40
Top Channel/ Nis në Gjenevë takimi SHBA-Rusi për Ukrainën, Lavrov: “Nuk presim zgjidhje”
21/01 14:39
Top Channel/Ballkani Perëndimor, prioritet i Gjermanisë: Do ndihmojmë Shqipërinë!
21/01 14:38
Top News – Nëse Rusia dërgon forca në Ukrainë… / SHBA: Përgjigje të shpejtë dhe të ashpër!
21/01 13:04
Top News – Izraeli blen tri nëndetëse gjermane / Marrëveshje shumë miliarda dollarëshe
21/01 13:03
Top News – 40 automjete mbi njëri-tjetrin / Stuhia e borës shkakton aksidentin e frikshëm zinxhir
21/01 13:01
Top News – Bisedime urgjente SHBA-Rusi / Shpresa e fundit për zgjidhjen e krizës në Ukrainë
21/01 12:52
Top News – Putini rrethon Evropën! / Stërvitje masive në Atlantik, Arktik, Paqësor e Mesdhe
21/01 12:50
Top News – SHBA, padit Bjellorusinë / Rrëmbeu një avion për të arrestuar disidentin
21/01 12:50
Top News -‘ Bota në rrezik katastrofe!’ / Ora e Apokalipsit, vetëm ‘100 sekonda para mesnate’
21/01 12:47
Top News – Sistemet S-400 në Bjellorusi / Moska dërgon dy batalione, Ukraina në shënjestër
21/01 12:46
Top News – Turqia kërcënon Greqinë / ’Nëse sulmohemi do ta paguani shtrenjtë!’
21/01 12:46
Top News – Ëndrra e fundit e ‘Kavaljerit’ / Silvio Berlusconi kërkon presidencën e Italisë
21/01 12:28
Top News – Lufta, asnjëherë më pranë se kaq! / Autoblindat ruse pranë Ukrainës, pamjet satelitore
21/01 12:20
Top Channel/ Moska nuk pret më, nis ushtrinë: demonstrim gjigand force në Mesdhe e Paqësor!
21/01 11:54