Top News – Në laboratorët e fshehtë të Kinës/ Koronaviruse si armë, bomba bakteresh dhe antrax
11/06/2021 13:59

Kina druhet se ka shpenzuar dekada të tëra duke kërkuar në mënyrë të fshehtë armë biologjike në disa site sekrete duke u përgatitur kështu për një luftë të tretë botërore, potencialisht apokaliptike. Vendi ka të paktën 50 laboratorë të fshehtë ku shkencëtarët e shtetit mendohet se prodhojnë bomba vdekjeprurëse me baktere, mbledhin patogjenë vdekjeprurës si Antraksi e madje edhe tentojnë kthimin në armë të koronaviruseve. Frika se cfarë ndodh pas dyerve të mbyllura në bio-laboratorët kinezë, vazhdon të rëndojë dhe të ushqejë teorinë e daljes së kovidit nga një laborator në Vuhan. Provat rriten për të sugjeruar se covidi mund të ketë rrjedhur që andej por kina mohon gjithcka. E kjo vjen pasi dokumente të siguruara nga SHBA tregojnë se komandantët e ushtrisë kineze besojnë se betejat e të ardhmes do të luftohen me armë biologjike.

Top Channel/ Rimëkëmbja pas pandemisë, presidentja e KE në Athinë, prezanton planin
18/06 01:13
Top News – Shuhet ‘Scarface’ në Kenia/ Luani më i vjetër dhe më injohur në vendin afrikan
18/06 01:11
Top News – ‘Të përdoret çdo lloj vaksine’/ EMA: Mënyra e vetme për të fituar ndaj Covid
18/06 01:09
Top News – Dita fundit e skllavërisë në SHBA/ Presidenti Biden do e shpallë festë zyrtare
17/06 22:21
Top News – Biden, me ‘kopje’ në takim me Putin/ Nuk është hera e parë që ai mban pusulla me vete
17/06 21:50
Top Channel/ Raketa kineze lëshon tre astronautët e stacionit të parë hapësinor të vendit
17/06 21:38
Top Channel/ Izraeli shkatërron shtëpinë e familjes palestineze në Hebron të Bregut Perëndimor
17/06 21:38
Top Channel/ Policia gjermane bastis strehën e famshme të të rinjve ‘libertarianë’ në Berlin
17/06 21:37
Top Channel/ Bebja indane gjendet e gjallë në kuti duke lundruar në lumin Ganges
17/06 21:36
Top News – Ndahet Italia për videon e tmerrit/ Prokurorja Bossi: Është shkelur sekreti hetimor
17/06 20:40
Top Channel/ OBSH: S’jemi në fund të pandemisë/Këshilla për Shqipërinë: Kujdes me mutacionet e tjera
17/06 19:37
Top News – Gjendet 1 vjeçari pa jetë në krevat/ Itali, e ëma me damarë të prerë, sulmoi policët
17/06 18:56
Top News – ‘Është gënjeshtar i pandreqshëm’/ Navalny: Putin e ka çmendur paraja dhe pushteti
17/06 18:55
Top News – Turqia ‘në dashuri’ me armët ruse/ Erdogan, SHBA-ve: Pa merak për sistemin raketor rus
17/06 18:21
Top Channel/ Turqia sfidon Amerikën: “Nuk heqim dorë nga armatimi rus”!
17/06 15:44
Top Channel/ Arroganca e Lajcak me Kosovën: Nëse nuk i besoni BE-së, shkoni diku tjetër!
17/06 14:42
Top Channel/ Greqia “kërcënon” Gjermaninë: Mos i shisni nëndetëse Turqisë!
17/06 14:36
Top News – Një pulë për një vaksinë/ Indonezi, strategji për të inkurajuar imunizimin
17/06 14:21
Top News – Nën pushtetin e merimangave…/ Pas përmbytjeve, e gjithë Australia nën rrjetë
17/06 14:14
Top Channel/ Paralajmërimi i zyrtarit amerikan: Rrezik në rritje i terrorizmit të brendshëm!
17/06 14:07