Top News – Ndërron jetë pasagjeri/ Aksident i rëndë në Elbasan-Peqin
01/08/2020 15:42

Një aksident I rëndë ka ndodhur në aksin Elbasan-Peqin me pasojë vdekjen e një 55 vjeçari. Sipas njoftimit të policisë në këtë aks rrugor një mjet tip "Suzuki" me drejtues një 67 vjeçar, banues në Elbasan, është përplasur me mjetin tip "Benz" me drejtues një 38 vjeçar, nga Maqedonia e Veriut. Përplasja ka qenë shumë e fortë dhe fatkeqësisht veç dëmeve të mëdha materiale, si pasojë e aksidentit ka ndërruar jetë Agim Neziri, rreth 55 vjeç, banues në Tiranë, i cili ishte pasagjer në mjetin tip "Suzuki", si dhe janë plagosur lehtë të dy drejtuesit e mjeteve që janë përplasur. Këtë të shtunë akset kryesore rrugore e sidomos ato që shkojnë drejt bregdetit apo akset e hyrjeve në Shqipëri nga kufiri me Kosovën e Maqedoninë e Veriut kanë pasur trafik të rënduar për shkak të pushuesve të shumtë që I drejtohen bregdetit shqiptar.

Top News – Ministrja Denaj në Lurë / Zhvillimi i agroturizmit, prioritet
11/08 22:00
Top News – Meta dekreton ligjin/ Për regjistrin e pronareve përfitues
11/08 21:04
Top News – Bashkëpunimi me Jay Santos, Luana Vjollca i zbulon “të gjitha”!
11/08 19:56
Biznesi i luleve të thara/ Shumë njerëz duan ti mbajnë kujtim gjatë gjithë jetës
11/08 19:50
5 viktima dhe 140 raste/ Një 46 vjeçar nga Gjirokastra dhe një 48 vjeçar nga Tirana pa sëmundje
11/08 19:34
Top News – Bashkia e Shkodrës/ Rikonstrukton shkollën ‘Jordan Misja’
11/08 18:54
Top News – Rama poston fotot / Punimet për ndërtimin e rrugëve
11/08 18:35
Top News – Ekstradohet në Kanada/ 39 vjeçari aksidentoi një grua
11/08 17:39
Top News – Numër rekord infektimesh/ 140 raste të reja dhe 5 viktima
11/08 17:13
Gjermania i hap derën te dashuruarve/ Lejon udhëtimet për çiftet që u ndanë nga pandemia
11/08 16:47
Ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar, ekstradohet drejt Kanadasë 39-vjeçari
11/08 16:23
Covid-19/ MSH: 5 viktima dhe 140 raste të reja
11/08 16:20
Letërsia për fëmijë/ Ndahen çmimet për krijimtarinë për të mitur
11/08 16:08
Gjoba në plazhet e Pogradecit/ Ndëshkohen subjektet që vënë shezlongët më pak se 1 m
11/08 15:41
Në radhë për kimioterapi/ QSUT, pacientët pritën me orë të tëra pa masa antiCovid
11/08 15:40
SPAK kërkon pasuritë e Selajt/ 17 prona në emër të familjarëve me prova nga Holanda
11/08 15:35
Top News – OFL ‘zbarkon’ në Fier/ Pasuria, 4 të dënuar për drogë
11/08 15:29
Gushti i aksidenteve! Ekspertët japin këshilla për të shmangur përplasjet fatale
11/08 15:20
Top News – Marrëveshja me Italinë/ 95 milionë euro për rindërtimin
11/08 14:18
SPAK kërkon sekuestrim pronash/ Kërkesa erdhi nga Holanda. Investimet, para droge
11/08 13:01