Top News-NATO e ‘avullon’ ushtrinë e Putinit / ’Është i dëshpëruar, mund të përdorë armë bërthamore’
23/05/2022 14:57

Vladimir Putin mund të përdorë armë bërthamore për të dalë nga qoshja ku është bllokuar duke detyruar NATO-n të shkatërrojë ushtrinë e tij. Ky është paralajmërimi i një senatori amerikan. Zërat se presidenti Putin është në gjendje jo të mirë shëndetësore, kanë ushqyer teoritë se ai po e humbet fuqinë e tij dhe shumë shpejt mund të ‘rrëzohet nga kali’. Ai thuhet se është tani në pikë krize ndërsa lufta katastrofike në Ukrainë vazhdon dhe shëndeti i tij po bie. Duke shkruar për Neë York Times, republikani Mitt Romney thotë: Nato mund të angazhohet në Ukrainë, dhe mund të shkatërrojë ushtrinë ruse nëse lideri maniak vendos të përdorë armët bërthamore”. Përdorimi i armëve bërthamore do të ishte një event ripërcaktues dhe riorientues. Cdo vend që zgjedh të ruajë lidhjet me rusinë pas një eventi të tillë do të bëhej po ashtu një armik global. Mund të jesh ose me ne ose me rusinë, jo me të dyja – shkruan Romney. Ai po ashtu paralajmëroi se Putini i zhgënjyer dhe i mbërthyer në një rrugë pa krye, mund të përdorë armët bërthamore në terren kundër Ukrainës.

Top Channel/ ‘Rrezik i lartë nga covid’, CDC shton në listë dy vende të reja
29/06 19:36
Top Channel/ NATO me strategji të re: Do mbrojmë çdo pëlllëmbë të territorit tonë
29/06 18:56
Top News- Kurti i ‘tregon dhëmbët’ Serbisë/Sërish reciprocitet në kufi, a priten tensione!
29/06 18:40
Top Channel/ Babai po mbyste foshnjën në Athinë, shqiptarët ndërhyjnë dhe e shpëtojnë
29/06 18:40
Top News- Si i bëri Erdogan presion NATO/Çfarë fitoi Turqia pas heqjes së vetos!
29/06 17:10
Top News-Rusia do të sulmojë një vend të NATO!/Zelenski tregon kush e ka radhën pas Ukrainës
29/06 17:08
Top News- Avionët italianë monitorojnë Rusinë!/Roma në gatishmëri për mbrojtjen e kufijve të NATO
29/06 17:05
Top News-1 milionë trupa më shumë, NATO-izohet Evropa/Biden: Vladimir Putin po merr atë që nuk donte
29/06 16:10
Top News – U vra nga një ‘raketë-ninxha’ / Shefi i Al Qaeda-s në Siri në shënjestrën e SHBA
29/06 15:42
Top Channel/ Gazetarët kundër Macron: “Ku shkojmë paratë tona”? Grevë për licencat!
29/06 15:33
Top News-50,000 trupa të NATO për të ndalur Putin/Vendet baltike druajnë se janë në ‘listën e zezë’
29/06 15:24
Top Channel/ Kapet “droga e Xhihadit”: 2,3 tonë captagon në duart e policisë siriane!
29/06 15:13
Top Channel/ Romë, kafshët nuk përballojnë të nxehtin- u hidhen ushqime të ngrira!
29/06 15:09
Top Channel/ SHBA nis trupat në Europë, Biden: Rusia nuk “guxon”, këtu hyjmë ne!
29/06 14:51
Top Channel/Po të ishte grua, Putin s`do ta sulmonte Ukrainën: Johnson befason me deklaratën!
29/06 14:46
Top News – Kthehet ‘makthi’ i Notre Damit / Sërish zjarr në Paris, 12 persona të lënduar
29/06 14:44
Top News – Grabitje me armë në bankë / Kanada, vriten dy autorët, plagosen gjashtë policë
29/06 14:43
Top News – Kërcënon të ‘bombardojë’ Pentagonin! Rusia publikon koordinatat e qendrave perëndimore
29/06 14:43
Top News – Po të ishte Putini grua…?! / Ja çfarë mendon kryeministri britanik Boris Johnson
29/06 14:42
Top News – NATO, më e madhe e më e fortë / Si Turqia ‘hapi derën’ për zgjerimin e aleancës
29/06 14:42