Top News – Miliarderi vrasës/ 78 vjeçari shpallet fajtor, do të vdesë në qeli…
18/09/2021 18:08

Trashëgimtari i pronave të patundshme, Robert Durst, u shpall fajtor për vrasjen e shoqes së ngushtë të tij, Susan Berman, 20 vite më parë, në një rast që tani ka marrë sërish jetë pas një dokumentari, The Jinx. Durst u shpall fajtor për vrasje të gradës së parë pasi një juri në Los Angeles u mendua për më shumë se shtatë orë gjatë tre ditëve. Berman ishte qëlluar në shtëpinë e saj në Beverly Hills, në dhjetor 2000, ndërsa ajo po përgatitej ti tregonte policisë se kishte ndihmuar në mbulimin e vrasjes së bashkëshortes së Durst. Berman, vajza e një mafiozi në Las Vegas, ishte e besuara e hershme e Durst, dhe i kishte thënë miqve se i kishte ofruar atij një alibi pasi bashkëshortja ishte zhdukur. Vendimi shënon dënimin e parë për vrasje për një person që dyshohet se ka vrarë tre persona në tre shtete të ndryshme në më shumë se 40 vjet. Historia e cuditshme e Durst ka mbërthyer vëmendjen e shkuesve të një serie dokumentarësh hit, The Jinx: Jeta dhe vdekjet e Robert Durst, që fliste për zhdukjen e bashkëshortes së tij Kathie në 1982, vrasjen e Berman në Los Angeles 18 vite më vonë dhe vdekjen e dhunshme të një shoku dhome në Galveston të Teksasit ku Durst jetonte i maskuar si një grua shurdh-memece. Durst, një njeri super i pasur, tani 78 vjec, do të kalojë të gjithë pjesën e mbetur të jetës në qeli.

Top News – Ja si do të ‘pushtojmë Ukrainën’/Rusia në stërvitje, 40 luftanije dhe 30 avionë ushtarakë
19/10 17:40
Top Channel/ Lista Serbe nis shantazhet: Pa Asociacion, nuk do të ketë as institucione në Kosovë!
19/10 17:20
Top Channel/ Habit shkencëtari i Harvardit: “Universi ynë është krijuar në laborator”!
19/10 17:19
Top News – Dënim nëse ofendon presidentin / Turqisë i kërkohet ndryshimi i ligjit
19/10 16:06
Top News – Park ekstrem lojërash / Arabi Saudite, frymëzim nga nafta…
19/10 16:04
Top News – Ngjarje makabër në Itali / ’Muros’ nënën e vdekur për të marrë pensionin
19/10 16:03
Top Channel/Kapet jahti me 5.2 tonë kokainë: 200 mln euro, ngarkesa më e madhe prej vitesh!
19/10 15:40
Top Channel/ Rusia inskenon pushtimin e Ukrainës, Shtetet e Bashkuara: “Kievi na ka ne”!
19/10 15:40
Top News – Sulmi me hark dhe shtizë… / Norvegji, viktimat ishin qëlluar me thikë
19/10 15:27
Top News – Nuk ishte raketë hipersonike…! / Kina përegënjeshtron: Testuam një raketë hapësinore
19/10 15:26
Top News – ‘BE po na bën shantazh’ / Kryeministri polak: Nuk do të ketë ‘Polexit’
19/10 14:52
Top News- Alarm nga shkencëtarët/Varianti i ri Delta+ më ngjitësi që nga fillimi i pandemisë
19/10 14:50
Top Channel/ Kapet jahti me 5.2 tonë kokainë: 200 mln euro, ngarkesa më e madhe prej vitesh!
19/10 14:16
Top Channel/ Turqia “luftë me të gjithë”, thërret ambasadorët e 10 vendeve perëndimore!
19/10 14:00
Top News – Inskenoi rrëmbimin e tij në Itali / Britaniku donte të lante borxhet me paratë e familjes
19/10 13:42
Top News – Bëhet nënë në moshën 70 vjeçare / Doktorët i kishin thënë se nuk mund të bënte fëmijë
19/10 13:34
Top News – 5.2 tonë kokainë në një jaht / Konfiskim rekord në Portugali, vlente 200 mln euro
19/10 13:32
Top News-‘Jam kërcënuar 3 herë më jetë’/Zëvendëskryeministri britanik zbulon sulmet ndaj tij
19/10 13:30
Top News – Fëmijët sillen keq… / Ndërshkime për prindërit, gati ligji në Kinë
19/10 13:24
Top News – Shpërthen telefoni, vdes 11 vjeçari / Po karikonte aparatin gjatë mësimit online
19/10 13:22