Top News – Mbretëresha ‘rrëzohet’ nga froni / Princi Çarls në Barbados, republika më e re në botë
29/11/2021 14:35

Princi Carles ka zbritur në Barbados në prag të një ceremonie historike që do të ‘rrëzojë’ nga froni nënën e tij, mbretëreshën Elizabetë, e cila ka qenë shefe shteti atje prej 55 vitesh. Ishulli në karaibe do të bëhet republika më e re në botë ndërsa ul në detyrë presidenten e parë të tij, guvernatoren e përgjithshme Damën Sandra Mason, të martën, në përvjetorin e pavarësisë së tij nga britania në 1966. Princi i Uellsit mbërriti në Barbados në mesin e polemikave për familjen mbretërore, ndërsa mbretëresha, vetë Carlsi dhe Princi Uilliam kanë kërcënuar se do të ngrenë padi kundër BBC në lidhje me serinë e fundit të një dokumentari shpërthyes që heton marrëdhëniet e tyre me median gjatë Megxitit. Episodi final i serisë Princat dhe shtypi, paralajmërohet të jetë akoma më shpërthyes, me shqetësimin se do të ketë sugjerime se mbretërorë të lartë, sajuan histori për shëndetin mendor të Herrit.

Top Channel/ Dorëzohet Vuçiç, nuk përballon protestat: Qeveria rrëzon planet e minierës së litiumit!
21/01 18:08
Top Channel/ NATO përgatitet për përplasje frontale, shtohen trupat në lindje!
21/01 18:08
Top News- Lufta mes karteleve të drogës /91 vrasje për çdo ditë gjatë vitit 2021 në Meksikë
21/01 17:39
Top News-Llogaria deri në centimetrin e fundit/Kalimi ‘magjik’ i jahtit gjigant poshtë një ure
21/01 17:00
Top News- Kushti pa asnjë negociatë nga Rusia/‘Ukraina dhe lidhja e NATO me Ballkanin’
21/01 15:33
Top News- 63 shqiptarë, kodi i kuq i Interpol/ Disa prej tyre kërkohen nga shtete të tjera
21/01 15:21
Top Channel/Çokollata e zezë fuqi “magjike”, studimi i ri: “Shmang kancerin”!
21/01 14:42
Top Channel/ “Rreth globit për 5 muaj”: Pilotja adoleshente vendos rekord fluturimi
21/01 14:40
Top Channel/ Nis në Gjenevë takimi SHBA-Rusi për Ukrainën, Lavrov: “Nuk presim zgjidhje”
21/01 14:39
Top Channel/Ballkani Perëndimor, prioritet i Gjermanisë: Do ndihmojmë Shqipërinë!
21/01 14:38
Top News – Nëse Rusia dërgon forca në Ukrainë… / SHBA: Përgjigje të shpejtë dhe të ashpër!
21/01 13:04
Top News – Izraeli blen tri nëndetëse gjermane / Marrëveshje shumë miliarda dollarëshe
21/01 13:03
Top News – 40 automjete mbi njëri-tjetrin / Stuhia e borës shkakton aksidentin e frikshëm zinxhir
21/01 13:01
Top News – Bisedime urgjente SHBA-Rusi / Shpresa e fundit për zgjidhjen e krizës në Ukrainë
21/01 12:52
Top News – Putini rrethon Evropën! / Stërvitje masive në Atlantik, Arktik, Paqësor e Mesdhe
21/01 12:50
Top News – SHBA, padit Bjellorusinë / Rrëmbeu një avion për të arrestuar disidentin
21/01 12:50
Top News -‘ Bota në rrezik katastrofe!’ / Ora e Apokalipsit, vetëm ‘100 sekonda para mesnate’
21/01 12:47
Top News – Sistemet S-400 në Bjellorusi / Moska dërgon dy batalione, Ukraina në shënjestër
21/01 12:46
Top News – Turqia kërcënon Greqinë / ’Nëse sulmohemi do ta paguani shtrenjtë!’
21/01 12:46
Top News – Ëndrra e fundit e ‘Kavaljerit’ / Silvio Berlusconi kërkon presidencën e Italisë
21/01 12:28