Top News – Mbi 31 mijë doza të tjera/ Mbërrin tjetër sasi vaksinash Pfizer në vend
20/09/2021 22:41

Një tjetër ngarkesë me vaksina kanë mbërritur mbrëmjen e kësaj të hënë në airoportin nënë tereza. Lajmi u bë I ditur nga ministrja e shëndetësisë Ogerta Manastirliu, e cila përmes një postimi në Facebook bëri me dije ardhjen e një sasie tjetër vaksinash në vend. Në postim thuhet se kanë mbërritur 31 mijë e 590 doza të vasinës Pfizer. “Edhe 31,590 doza vaksine Pfizer mbërritën pak më parë në Aeroportin “Nënë Tereza”, duke e çuar në 2 milionë e 45 mijë e 310 sasinë e vaksinave anticovid që kanë mbërritur deri tani në vendin tonë” shkruan Manastirliu në postimin e saj në Facebook. Ndërkohë, në vendin tonë po injektohen dozat nga Pfizer, AstraZeneca, Sputnik dhe Coronavax. Në 24 orët e fundit vendi ynë ka regjistruar 7 viktima dhe 451 raste të reja me covid 19.

Top Channel/ Ekzekutimi i 57 vjecarit në Fier, u qëllua nga afër me 18 plumba/ Shoqërohen 15 persona
25/10 11:43
Top News – Rama publikon videon/ Gati blloku i ri i banimit në Kavajë
25/10 11:43
Top News – U kapën me viza e pasaporta false / Ndalohen 4 shtetas të huaj në Portin e Durrësit
25/10 11:19
Top Channel/ “Fermat” e Bitcoin në Shqipëri/ Harxhojnë shumë energji, ndaj e vjedhin dhe zbulohen
24/10 21:05
Top Channel/ Shfaqen veprat e Fishtës në Shkodër! Interpreton Roza Anagnosti, teatri pa drita
24/10 20:52
Top Channel/ Interes për arsimin profesional! Bizneset kërkojnë punëtorë që në bankat e shkollës
24/10 20:41
Top Channel/ Amerikania 50-vjeçare u dashurua me një 35-vjeçar nga Skrapari
24/10 20:34
Top Channel/ Reforma e dytë, korrigjues! PD përgatit propozimin e ri administrativ territorial
24/10 20:25
Top Channel/Turistët e lirë nga lindja, nuk shpenzojnë shumë, vijnë nga vende me të ardhura të pakta
24/10 20:21
Top News – ‘Ndryshimet kushtetuese të domosdoshme’ / Basha-Të ndahet politika nga krimi
24/10 20:13
Top Channel/ Ngadalësohet fiskalizimi i bizneseve, ekspertët tregojnë problemet
24/10 20:12
Top Channel/ Vaksinimi i fëmijëve nis më 1 nëntor, çfarë mendojnë prindërit?
24/10 20:02
Top Channel/ I riu u burgos për përdhunim, pas 2 muajsh denoncuesja rezultoi e virgjër
24/10 19:57
Top News-Bie numri i viktimave nga Covid 19 / Ja sa raste të reja janë shënuar në 24 orë në vend
24/10 19:56
Top Channel/ Fqinjët denoncojnë dhunën! Bashkëshorti del në gjyq, gruaja e mbron: U vetëplagos
24/10 19:54
Top Channel/ Dy orë luftë me grabitësit, biznesmeni tregon si i vodhi banda e hajdutëve
24/10 19:50
Top News-E torturuan dhe i vodhën 100 mijë euro / Reagimi i PD për biznesmenin e Krujës
24/10 17:58
Top News-Beccetti përfundon në Kushtetuese / PD-Shqiptarët do të paguajnë 120 milionë euro
24/10 17:44
Top Channel/”Policia e Shtetit!”/Grabitësit u shtirën si policë,intervista e plotë me biznesmenin
24/10 17:30
Top Channel/ Makina inteligjente dhe radari “Patrol” kapin shkelësit/ Gjobiten 87 shoferë
24/10 17:11