Top News – Mbi 12 mijë raste aktive nga Covid/Ja sa viktima u regjistruan në 24 orë
17/09/2021 18:21

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë ka publikuar shifrat nga Covid 19 përgjatë 24 orëve të fundit. Sipas të dhënave të raportit, ka një rënie të ndjeshme të rasteve të reja dhe vitima nga koronavirusi. Në 24 orët e fundit 19 persona kanë humbur jetën si pasojë e Covid. Ndërkohë, Ministria e Shëndetësisë njoftoi se në 24 orët e fundit, 279 raste kanë rezultur pozitivë nga 6 mijë e 79 testime të kryera. Po gjatë këtij harku kohoë janë shëruar 1 mijë e 269 qytetarë, ndërsa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 143 mijë e 333. Ndërkohë, në total numri i rasteve aktive në Kosovë është 12 mijë e 464. Në 24 orët e fundit janë dhënë 18 mijë e 960 doza të vaksinës kundër COVID-19. Prej fillimit të vaksinimit në të gjithë Kosovën janë dhënë 1.129.250 doza të vaksinës. Nga këto, 412.523 qytetarë janë vaksinuar me të dyja dozat.

Top Channel/ Dhuna ndaj grave dënohet pak/ Kosovë, reagime për dënimet e buta: ato nxisin dhunën
26/10 19:45
Top Channel/Baza e SHBA-së në Kosovë, eksperti: “S`do guxojnë më të ngrenë pretendime territoriale”!
26/10 16:43
Top Channel/Rritja e çmimeve, Kurti paketë ndihme për qytetarët: Kush na fajëson ka hall tjetër!
26/10 15:49
Top News- Rritja e çmimeve në Kosovë/Kurti ndihmë ekonomike për qytetarët
26/10 15:46
Top News – Trafikonin njerëz… / Pesë të arrestuar në Kosovë
26/10 14:58
Top Channel/”Pse më zure rrugën”, burri rreh me grushta një grua në një supermarket në Prishtinë!
26/10 12:28
Top News -Nuk lejoi hyrjen e boksierëve kosovarë/Kurti: Serbia ta tregojë forcën në ring, jo në kufi
26/10 12:08
Top Channel/ Kurti, shuplakë Serbisë: Forcën ta tregojë në ring të boksit, jo në kufi!
26/10 11:23
Top Channel/Eksperti i SHBA:Kosova të kërkojë të drejtat për Preshevën,njësoj si i kanë serbët e saj
26/10 11:19
Top Channel/’Boksi’ i Kosovës në Bruksel, skuadra nuk u lejua të hyjë në Serbi me simbolet kombëtare
26/10 00:22
Top Channel/ Vettingu në Kosovë, zyrtarët kosovarë: Duhet të nisë dialogu me BE për të siguruar…
24/10 14:19
Top News- Rrezik për sigurinë e Kosovës/ Shpallen ‘non grata’ dy spiunët rusë
22/10 19:54
Top Channel/Kosovë, çmimet rriten me shpejtësi/ Ushqimet e përditshme deri në 5 për qind më të larta
22/10 19:48
Top Channel/ Kosova dëbon dy diplomatë rusë, Osmani: Të pengojë ambiciet destabilizuese të Rusisë
22/10 19:46
Top Channel/ Prishtinë, vaksinim në shesh/ Vendoset çadra e madhe në sheshin ‘Zahir Paraziti’
22/10 16:02
Top News- Zbrazen spitalet në Kosovë/Bie ndjeshëm numri i infektuarve me COVID-19
22/10 11:59
Top Channel/ Targat-pragu i konfliktit: Kosova dhe Serbia “përballen” në Bruksel!
21/10 15:46
Top Channel/ Osmani: Duhet vetting në gjyqësor,thirrja e presidentes vjen pas progres raportit të KE
21/10 02:48
Top Channel/ Balet në teatrin e Prishtinës/ Shfaqja do të shoqërohet nga muzika e Bach
20/10 19:55
Top Channel/ BE i kërkon Kosovës asosacionin! Ambasadori i BE: Marrëveshja duhet të zbatohet
20/10 15:26