Top News – Mbërrijnë 25 mijë doza Sputnik/ Fillon vaksinimi për moshën nën 60 vjeç
11/06/2021 14:22

Kanë mbërriur edhe 25 mijë doza të tjera të vaksinës Sputnik në vendin tone për të vazhduar më tej me procesin masiv të vaksinimit. Nga Instituti i Shëndetit Publik, ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastriliu, ka bërë me dije mbërritjen e vaksinave dhe njofton se deri më tani totali i mbërritur është 936 mijë vaksina antiCovid në vend. “Me ardhjen e 25 mijë vaksinave Sputnik ne arrijmë në totalin e vaksianve të mbërritura mbi 936 mijë vaksina nga kontratat tashmë të lidhura nga qeveria shqiptare. 823 mijë vaksina janë administruar në total përsa i përket grupeve të popullatës, por gjithashtu edhe grupeve të riskuara, në bazë të planit tonë të kombinuar të vaksnimit”, tha Manastirliu.

Top Channel/ Festa e grurit në Fier, paradë autokombajnash mes këngëve dhe valleve
20/06 12:14
Top Channel/ Të gjithë për në plazh, trafik në dalje të Shkodrës
20/06 12:06
Top Channel/ Festa e Qershive ndez për dy netë “flakë” Beratin, këngët e vallet mbledhin turistët
20/06 12:02
Top Channel/ Qytetarët bllokohen në trafik në autostradën Tiranë-Durrës, makinat pësojnë defekte
20/06 11:58
Top Channel/ Plumba biznesmenit, plagoset edhe kalimtari. Ja vendi ku ndodhi plagosja në Sarandë
20/06 11:54
Top News – Shpikja britanike në mes të Shijakut/ ‘Shtëpitë bari’, dy elektricistë në pranga
20/06 11:42
Top News – Atentat në Sarandë, plagoset turisti/ Kush është pronari që u qëllua me 20 plumba
20/06 11:28
Top Channel/ Nga serenatat te elementët e karnavaleve, ‘Mbrëmje korçare’ në Gjirokastër
20/06 11:26
Top News – Trafik droge nga Pogradeci në Ohër/ Kufiri liqenor, linja e trafikantëve të vegjël
20/06 11:08
Top Channel/ Dritëhijet e Mid’hat Frashërit, debati i historianëve në ‘Exclusive’
20/06 11:02
Top Channel/ Sëmundja që rrezikon pemët/ Pemët shekullore kanë nisur të rrëzohen
20/06 10:57
Top Channel/ Xhaçka: Mbajtja e Konferencës së parë Ndërqeveritare, kyç për besueshmërinë e BE
20/06 09:56
Top News – Përplasi të moshuarën italiane/ Kapet duke bërë plazh 22 vjeçari
19/06 21:33
Top Channel/ Përplasen 3 makina në Elbasan, njëra ‘fluturon’ në kanal
19/06 20:43
Top News – Aksioni IKMT në bregdetin e Durrësit/ Një në pranga, të tjerë procedohen për ndërtime pa leje
19/06 20:40
Top Channel/ Largimi i Ruçit nga politika, Koçi: Është një shembull që fatkeqësisht mungon
19/06 20:34
Top Channel/ Nga Suedia, në Shqipëri/ Historia e 23 vjeçarit që zgjedh Tiranën pas studimeve jashtë
19/06 19:52
Top Channel/ Breshëri shkatërron vreshtat/Elbasan, moti i keq dëmton të gjitha të mbjella në fshatra
19/06 19:50
Top Channel/ Largohen 1000 mjekë/ Janë specializantë. Do punësohen mjekët që dolën fitues në portal
19/06 19:43
Top Channel/ Duam të pushojmë në Greqi/ Pas lajmit për hapje, kërkesa të shumta kompanitë turistike
19/06 19:37