Top News – Lista “e sigurt” e BE-së/ Shqipëria mbetet sërish jashtë!
30/06/2020 12:23

BE ka shpallur listën e 14 vendeve, qytetarët e të cilëve konsiderohen të sigurt për t’u lejuar të hyjnë në kufijtë e bllokut nga 1 korriku, pavarësisht pandemisë, por Shqipëria, nuk është pjesë e kësaj liste. Po ashtu edhe SHBA, Brazili dhe Kina janë përjashtuar. Mes vendeve në listë janë Australia, Kanadaja, Japonia, Maroku dhe Koreja e Jugut. BE është gati të shtojë edhe Kinën në listë, nëse qeveria kineze ofron një marrëveshje reciproke për udhëtarët nga BE, thonë diplomatët. Kontrollet kufitare janë hequr tashmë për qytetarët që udhëtojnë brenda bllokut ndërsa rregullat për udhëtarët nga Britania e Madhe mbulohen ndarazi në negociatat për Brexit-in.

Top News – Gara për vaksinën/ Novavax eksperimenton një përgjigje të fortë imuniteti
05/08 12:33
Top News – Kanada, udhëzim i ri/ Obeziteti nuk përcaktohet nga pesha
05/08 12:06
Top News – Iasias kërcënon Kanadanë/ Stuhia la pas shkatërrim dhe disa viktima në SHBA
05/08 11:53
Top News – Amerika Latine/ Më shumë viktima të koronavirusit
05/08 11:27
Top News – ‘Katastrofë gjeneratash’/ Paralajmërimi i OKB për pandeminë
04/08 17:50
Top News – Rasti i George Floyd/ Videoja e fundit para vdekjes
04/08 16:41
Top News – Ekspertët në Francë/ Bëhuni gati për valën e dytë
04/08 16:13
Top News – Brenda një nate u bë milioner! Minatori fatlum nga Tanzania shet gurin e tretë
04/08 15:38
Top News – A janë disa njerëz të mbrojtur? Shumica nuk shfaqin probleme nga covid
04/08 15:24
Top News – Kthesa e Trump: Patriotët mbajnë maskën
04/08 15:20
Top News – Të bllokuar në ishull/ Shpëtohen nga SOS i shkruan në rërë
04/08 14:59
Top News – Armët bërthamore/ OKB: Koreja e veriut ka përparuar me arsenalin
04/08 12:48
Top News – Uragani ‘Isaias’/ Godet brigjet e Karolinës Veriore
04/08 12:37
Top News – Ish mbreti i Spanjës/ Në mërgim pas akuzave për korrupsion
04/08 12:33
Top News – Dyshimet e OBSH-së/ Nuk ka garanci për vaksinën
04/08 12:26
Top News – Ultimatum i Trump/ Për blerjen e TikTok nga Microsoft
04/08 12:23
Top News – Dyshimet e OBSH-së/ Nuk ka garanci për vaksinën
04/08 12:10
Top News – Itali, testet e antitrupave/ 2.5% e popullsisë ka kaluar covid-in
04/08 11:59
Top News – Rritja e rasteve/ Melburni kthehet në izolim
03/08 17:48
Top News – Pas incidentit tragjik/ Inaugurohet ura e re e Gjenovës
03/08 16:49