Top News – Liria e medias/ Presidenti publikon raportin
04/08/2020 19:56

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, ka publikuar raportin e Qendrës për Pluralizëm dhe Liri Mediatike, duke theksuar rritjen e presionit ndaj medias së pavarur dhe kritike me qeverinë. Këtë kreu i Shtetit e quan alarmuese dhe shprehet se duhet dhënë një përgjigje të menjëhershme. kreu i shtetit Ilir Meta citon raportin duke thënë në një status në Facebook, se vihet re një përkeqësim i situatës në Shqipëri gjatë dy viteve të fundit.

Rama për rikandidimin në Vlorë/ “Mandati i tretë i PS-së do ketë prioritet zonat periferike e rurale të Vlorës”
26/09 23:02
Berat/ Benzi ku udhëtonin dy vajza i pret rrugën Volkwagen-it, njëra prej tyre përfundon në spital
26/09 22:46
Aksident fatal në Orikum, makina përplas për vdekje qytetarin me biçikletë
26/09 21:11
Top News – Zgjedhjet e 25 prillit/ Rama, lëvizje në disa institucione
26/09 21:10
Do kandidoni në Vlorë për deputet? Rama: S’më ndan dot asnjëherë, asgjë nga ky qytet!
26/09 20:19
Bullizmi kibernetik/ Videot e keqtrajtimit të të miturve, shpërndahen on line
26/09 19:47
Ligji i zgjedhjeve, s’ka konsensus/ Të hënën nis diskutimi në Kuvend, PD e LSI, 5 ditë kohë
26/09 19:46
Top News – Një premtim në fushatë! Basha i rikthehet taksës së sheshtë
26/09 19:01
Top News – Argjinaturat e lumenjve/ Përforcohen nga mbrojtja civile
26/09 18:19
Top News – Shifrat e koronavirusit/ 2 humbje jete, 108 raste të reja
26/09 18:16
Top News – Pasojat e motit të keq/ Rrëzohen pemë, probleme me tragetet
26/09 18:08
Top News – Moti i keq në vend/ Policia, një apel për shoferët
26/09 18:02
Ambasadorët mesazhe për COVID-19, Soreca në shqip: Bashkë mund t’ia dalim
26/09 16:57
Stuhia e natës, era shkul pemët/ Dëme në Shkodër dhe Bulqizë prej reshjeve të dendura
26/09 16:27
Përmbytjet në vend/ Xhaçka: Situata nën kontroll! Nuk ka pasur probleme si vitet e kaluara
26/09 16:23
COVID-19/ Ministria e Shëndetësisë: 108 raste të reja dhe 2 humbje jete në 24 orët e fundit
26/09 16:21
Fustanella, veshja shqiptare/ Historia e një veshje kombëtare, të grabitur
26/09 16:15
Vdes nëna, e bija në gjendje të rëndë/ Pogradec, 9-vjeçarja vuante nga epilepsia
26/09 16:02
Top News – Covid, PD ngre alarmin/ 260 mësues e nxënës të infektuar
26/09 15:48
Bashkitë, 70 milionë euro borxhe/ Fatura dhe tendera të papaguara dhe paga për heqjet nga puna
26/09 15:44