Top News – ‘Kushtetuesja’ brenda ‘20/ Kërkesa e ambasadores Yuri Kim
18/09/2020 16:47

Ambasadorja e SHBA-së, Yuri Kim ka kërkuar bashkëpunimin e presidentit Ilir Meta dhe kryeparlamentarit Gramoz Ruçi për të ngritur sa më shpejt Gjykatën Kushtetuese. Nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale ambasadorja amerikane ka specifikuar se kjo gjykatë duhet të jetë funksionale brenda vitit 2020. "Faleminderit Presidentit Ilir Meta dhe kryetarit Ruçi, që e bëtë të qartë se Shqipëria duhet të ketë një Gjykatë Kushtetuese funksionale tani. Ne jemi dakord! Duke marrë parasysh mendimet e Komisionit të Venecias, këta dy udhëheqës duhet të punojnë urgjentisht me organet përkatëse për ta bërë këtë të ndodhë para fundit të vitit 2020", shkruan Kim.

Top News – Rama-Çështja e detit / Zgjidhja në instancat ndërkombëtare
20/10 15:58
Top News – Presidenti Meta me mesazh të koduar/ ‘Jam për pesha të rënda’
20/10 15:54
LSI e PD me lista të ndryshme/ Zgjedhjet, Kryemadhi: LSI do ketë logon e saj në fletën e votimit
20/10 15:24
“Çohet Presidenti që vetëm President s’është”/ Rama: Çfarë do tjetër ta besosh Covid-in?
20/10 15:21
Top News – Rama publikon videon/ Sharra, si ka qenë dhe si është!
20/10 14:49
Detit/ Rama thotë publikisht zgjidhjen: Do ta trajtojmë në instancat ndërkombëtare
20/10 14:19
Top News – Rama i përgjigjet PD/ Spitalet gati për shtimin e fluksit
20/10 14:05
Rama pas mbledhjes së PS: E turpshme që kemi në zyrën e Presidentit një njeri që ka dalë nga shinat
20/10 12:10
Top News – Zgjedhjet e 25 prillit/ Rama, takim me drejtuesit politikë
20/10 11:24
Top News – Rama publikon videon/ Sharra, si ka qenë dhe si është!
20/10 11:05
Top News – Rama-Metës-je komandant i LSI/ S’jemi në luftë!
19/10 18:42
Top News – Rama-do jetë vrasëse për shqiperinë/ Një karantinë e dytë…!
19/10 16:08
Bleu në Porto Romano për Fazlliçin toka me 1.5 mln euro, i shiti me 2.7 mln euro
19/10 15:57
Top News – ‘Të shfuqizohen gjobat për maskat’/ Meta rindez ‘luftën’
19/10 15:40
“Akti normativ, maskaradë”/ Mbajtja e maskave, Meta: Si do t’i vjelë gjobat OSHEE?
19/10 15:26
Top News – Ministri grek në Shqipëri/ Kufiri detar pjesë e diskutimeve
19/10 13:02
Top News – Rama fton naftëtarët/ Ulemi bisedojmë, ndërprisni grevën
19/10 12:59
Dendias vjen në Tiranë/ Diskutohen çështjet e mbetura pezull ndër vite
19/10 12:26
Top News – Ruçi bën apel deputetëve/ ‘Jo në mbledhje online nga makina’
19/10 12:22
Rindërtimi në Vorë/ Rama inspekton punën në kantier
19/10 11:51