Top News – Kurti- U trondita pas sulmit në TCH/ Kryeministri ngushëllon familjen e Pal Kolës
28/03/2023 13:42

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti ka reaguar i tronditur të martën pas sulmit të paprecedentë ndaj Top Channel, i cili coi në vrasjen në krye të detyrës të rojes së sigurisë Pal Kola. Duke e cilësuar si një ngjarje tejet të rëndë, Kurti i shpreh ngushëllime familjarëve të të ndjerit në një prononcim për Ëake up duke thënë se ishte tronditur kur mori vesh lajmin të hidhur. “I shpreh ngushëllimet e mia të sinqerta, familjes Kola, të gjithëjuve kolegëve të tij në Top Channel dhe qytetarëve mbarë. Është një rast i rëndë meqenëse bëhet fjalë për një punëtor dhe një kompani që është në shërbim të qytetarëve, informimit të njerëzve, pra të njërës prej lirive themelore që duhet të gëzojë gjithsecili prej nesh”, thotë kryeminstri.

Top News – Borrell ultimatum Kosovës: Plotësoni tre kërkesat tona, ose përballuni me pasojat
01/06 22:53
Top News – Kurti-Nuk më ka zgjedhur SHBA por populli!/ Kryeministri rrëfen raportet me ambasadorin
01/06 22:20
Top News – Serbët me simbolet e Wagnerit në Kosovë/ ‘Gjurmët’ ruse mes protestave në Veri
01/06 21:50
Top News – Komandanti i KFOR-it- Ushtarët tanë heronj/ Parandaluan viktima në Kosovë
01/06 21:47
Top News – Kosova drejt zgjedhjeve të reja!/ Kërkesa e papritur e Macron dhe Scholz
01/06 21:38
Top News – Serbia vë ushtrinë në gatishmëri/ Raportet dhe deklaratat nga kufiri me Kosovën
01/06 21:37
Top News – Si e mbron NATO Kosovën!/ Përbërja dhe kompetencat e misionit të KFOR-it
01/06 19:26
Top News – A do të rriten trupat në Bondsteel/ Blinken tregon planin e forcave amerikane
01/06 19:25
Top News – Osmani nuk takohet me Vuçiç!/ Serbia pranon dështimin e bisedimeve në Moldavi
01/06 19:25
Top News – SHBA nuk e bind dot Kurtin!/ Ambasadori kërkon largimin e policisë nga Veriu
01/06 19:24
Top Channel/ Kurti refuzon kërkesën e SHBA! Ambasadori amerikan: S’e binda dot të largojë policinë
01/06 19:24
Top Channel/ Blinken i vendosur, thirrje Kosovës dhe Serbisë: Ndërmerrni hapa të menjëhershëm!
01/06 18:47
Top Channel/ Persona të maskuar sulmojnë dy shqiptarë në Mitrovicën e Veriut
01/06 18:03
Top News- Kurti nuk tërhiqet / ‘Të çlirojmë veriun nga kriminelët, kam mbështetjen e SHBA’
01/06 17:38
Top Channel/ Kurti nuk tërhiqet: Policët do largohen kur të largohen bandat serbe
01/06 15:26
Top Channel/ Jo vetëm faji i Kosovës? Volker: “Perëndimi t`i kundërvihet nacionalizmit serb”!
01/06 11:53
Top Channel/ Mblidhen liderët e BE-së, diskutohet Kosova: Borrell kërkon “përballje” me Vuçiçin!
01/06 11:43
Top News – ‘Të marshojmë drejt veriut të Kosovës!’ Policia bën apel: Injoroni thirrjet në rrjete
01/06 11:39
Top Channel/ Haradinaj: Zgjidhja e situatës, mocion mosbesimi për Qeverinë Kurti
31/05 22:37
Top Channel/Lista Serbe i kërkon KFOR-it që Policia e Kosovës të mos qarkullojë në rrugët e Zveçanit
31/05 22:36