Top News-Kur tradhëtojnë kamerat e sigurisë…!/ Vrasësi i ish-deputetit me maskë anticovid
05/12/2021 19:38

Ekzekutimi I Pashko Ujkës në Shkodër ka çuar në arrestimin e dy personave të cilët dyshohen si autorë të krimit. Hetuesit bëjnë me dije se identifikimi I autorit mbetet I vështirë, kjo për faktin se ai ka zhvilluar një plan të mirëmenduar. Sipas informacioneve ai e ka ditur që zona kqyret nga kamerat e sigurisë, ndaj është pajisur me një maskë covid. Në kamerat e sigurisë policia ka zbuluar autorin e ngjarjes edhe pse errësira vështirëson punën e tyre. Dallohet fare qartë veshja e tij me kapele, maskë covidi dhe doreza, por kjo nuk ndihmon në identifikimin e tij. Në vendin e ngjarjes, ku u ekzekutua ish-deputeti Pashko Ujka, grupi hetimor nuk gjeti gëzhojën e armës. Kjo për faktin se dyshohet se e mori atë me vete duke e future në qeskë. Kjo sipas tij për të zhdukur provat nga vendi I ngjarjes, gjë që arriti të bënte mjaft mirë. Kristjan Kelmendi dhe Marjan Kola tashmë janë në burg, ku gjykata I dënoi me burg 30 ditë. Familjarët e Kelmendit janë shprehur se djali I tyre ishte në Kosovë dhe nuk ka gisht në ngjarje, por sipas hetuesve në gishtat e tij kishte gjurmë baruti. Kristian Kelmendi deklaroi se njihej me familjen e Pashko Ujkës dhe kishte patur shoqëri me të birin. Vërtetë ato kishin konflikt për një apartament të marrë me negocim 11 vite më parë por nuk ishte autor i kësaj ngjarje. Ai deklaron se ditën e ngjarjes ndodhej në Kosovë.

Top Channel/ Rinisin reshjet e dëborës në Bulqizë, vështirësohet qarkullimi
28/01 22:22
Top Channel/ Përfundon mbledhja e kryesisë, PS zgjedh kandidatët për zgjedhjet e 6 marsit
28/01 21:07
Top Channel/ PS zgjedhjet kandidatët/ Do garojnë në 6 bashki në 6 mars. Opozita ende po diskuton
28/01 19:36
Top Channel/“Largoni gjykatën, ktheni kanunin”/Gjykatësit në veri kundërshtojnë mbylljen e gjykatave
28/01 19:29
Top Channel/ Norma interesit mund të rritet/Paralajmërimi i Sejkos nëse rritja e çmimeve do vazhdojë
28/01 19:24
Top News-5 viktima në 24 orët e fundit/Bien rastet, mjekët-Situatë e stabilizuar!
28/01 19:01
Top News-SHBA për vendet bosh në Drejtësi/Yuri Kim, apeli se kush do të futet në sistem
28/01 18:59
Top Channel/ Makina përplas motoçikletën në Lezhë, lëndohet shoferi
28/01 18:47
Top News-Pengmarrja e një avioni në Rinas / RENEA, stërvitje për zgjidhjen e këtyre situatave
28/01 18:10
Top Channel/ “Rrëmbehet” avioni në Rinas, shihni pamjet nga aksioni i ndërhyrjes së forcave RENEA
28/01 18:10
Top Channel/ Nënshkruhet marrëveshja për rehabilitimin elektromekanik të HEC Fierzë
28/01 18:09
Top News-Rruga e Rinasit, një javë e bllokuar/Devijohet trafiku, kalimi vetëm nga Vora
28/01 17:51
Top Channel/ Rama: S’ka më fond nga shteti për studentët që ikin jashtë shtetit
28/01 17:33
Top Channel/ Manastirliu në Spitalin Memorial Fier: Shtojmë shërbime të reja të specializuara
28/01 17:33
Top Channel/ PS Shkodër, thirrje Voltana Ademit të mos bëhet bllokadë e procesit zgjedhor!
28/01 16:59
Top News- Edhe fundjava me temperatura të ulëta/ Do të ketë reshje shiu në të gjithë vendin
28/01 16:59
Top Channel/ I riu dhunon mjeken në spitalin e Shijakut, flasin qytetarët
28/01 16:25
Top Channel/ Ekspozitë arti për internetin/ Punimet prezantohen në qendrën për hapje dhe dialog
28/01 16:24
Top Channel/ Historia e infermieres që prej 30 vitesh udhëton nëpër fshatra të largët
28/01 16:01
Top Channel/ Hashashi, kapen 14 persona. Aksioni në Mat kundër kultivimit të drogës
28/01 15:59