Top News – Kur do dalë Ilir Meta të presë duar!/ Dalin provat për kandidatin në listat e LSI
23/04/2021 17:02

Emisioni “Breaking” në Top Neës publikoi një video skandal të kandidatit të LSI-së, Etjon Joka, i cili shfaqet duke bërë pazare për votat në një nga lagjet e kryeqytetit. Ai është kandidat për qarkun e Tiranës, e kryesisht fushatën e ka përqendruar në njësinë numër 1 të metropolit shqiptar. Ai kërkon garanci për votën, dhe madje një nga sekserët përmend edhe kryetaren e LSI-së, Monika Kryemadhi. Kjo video e transmetuar duhet të shihet edhe në raport me qëndrimet që do të mbajë presidenti Ilir Meta, i cili prej ditësh po trumbeton që të mos shitet vota dhe madje kërcënon se ai do t’ia presë duart cilitdo që kërkon të blejë votat. Tashmë ky është rasti më i mirë që Meta të tregojë se duhet t’ia presë duart njerëzve duke filluar nga përfaqësuesit e partisë që ai themeloi vetë shumë vite më parë. Përndryshe thirrjet të tilla janë retorikë boshe që drejtohen vetëm në një drejtim, vetëm për ato rastet kur i përkasin blerjes së votave jo nga radhët e opozitës, por nga e majta, duke treguar kështu një standard të dyfishtë. Deri tani, presidenti heshti nuk dha konferenca shtypi, madje po shfaqet ndryshe duke na bërë thirrje për qetësi dhe që më 25 prill të demonstrohet një kulturë demokratike në votim, duke harruar të paktën publikisht shprehjen “mprihni sëpatat , sfurqet dhe kosoret për të mbrojtur votën”.

Top News – Fabrika me 1 milion paund drogë/ Si u zbuluan dy shqiptarët dhe vietnamezi
18/05 11:08
Top News – Vrasësi shqiptar që kërkon Italia/ Kapet nga agjentët e Interpol, do ekstradohet
18/05 11:07
Top News – Si janë ndarë organizatat kriminale/ Por, kush ka përfituar më shjumë prej tyre
18/05 11:02
Top Channel/ Aksident i rëndë në Malësi të Madhe/ Përplasen tre makina, dy të vdekur
18/05 10:59
Top News – Mafiozi turk që fshihet në Tiranë/ Policia del blof, habiten agjentët nga Turqia
18/05 10:57
Top News – Atentati, seriali që nuk do reshtë/ Zbulohet vrasësi, kush e ekzekutoi të riun
18/05 10:48
Top News – Verifikohen materialet zgjedhore/ Në 4 Kuti të QV të Beratit, konstatohen probleme
17/05 23:02
Top News – SPAK pritet të rinisë hetimin/ Të dhëna të reja për vrasjen e Artan Santos
17/05 23:01
Top Channel/ 400 kg kokainë në Kosovë, përfaqësuesi i autoriteteve italiane: Me rëndësi ka qenë…
17/05 22:34
Top News – Sekuestrimi i 400 kg kokainë/ Autoritetet e Kosovës dhe kreu i SPAK deklaratë
17/05 22:31
Top News – 400 kg e kokainës së sekuestruar në Kosovë/ Mbërritën në Lipjan me një kamion nga Durrësi
17/05 21:27
Top Channel/ 400 kg kokainë/Prokuroria e Kosovës: Droga, me vlerë 20 mln euro, u arrestuan 7 persona
17/05 21:23
Top Channel/Kapja e 400 kg kokainë në kamion, kryeprokurori Kraja mesazh grupeve kriminale
17/05 21:22
Top News – Covid 19 vijon të marrë jetë/ 3 viktima dhe 17 raste të reja në 24 orë
17/05 20:06
Top Channel/ Big Brother Vip vjen në Top Channel/ Së shpejti nisin audicionet për banorët e shtëpisë
17/05 20:00
Top Channel/”Shqiptarët janë homofobikë”/ Studimi: Anëtarët e komunitetit LGBTI janë të diskriminuar
17/05 19:57
Top Channel/ Covid shpejton plakjen/ Të sëmurët pas shërimit shfaqin probleme serioze në lëkurë
17/05 19:53
Top Channel/ Zgjedhjet e reja në PD/ Mblidhet komisioni që do organizojë procesin e 13 qershorit
17/05 19:53
Top Channel/ Rinis hetimi për Artan Santon, Prokuroria e kalon në SPAK: Dyshohet se u eliminua nga…
17/05 19:47
Top Channel/Kapen 400kg kokainë në Kosovë/Droga mes bananeve zbarkoi në Durrës,u ndoq deri në Lipjan
17/05 19:42