Top News-Kryebashkiaku përfundon në SPAK/ Fshehu dënimin në greqi, hetimet nga e para
03/12/2021 17:32

Gjykata e Posaçme ka vendosur ta rikthejë sërish në SPAK dosjen për kryebashkiakun e Mallakastrës Qerim Ismailaj. Argumenti I këtyre të fundit është për faktin se ka nevojë për hetime shtesë. Kështu ka rrëzuar kërkesën e Prokurorisë së Përgjithshme për kalim për gjykim të çështjes. Ismailaj kishte fshehur dënimin me 3 vite burg në Greqi, I ndodhur 21 vite më parë. Për këtë, më 1 nëntor ai u mor I pandehur nga GJKKO dhe akuzohet për falsifikim të formularit të dekriminalizimit. Kryebashkiaku I Mallakastrës u denoncua nga Partia Demokratike, teksa ishte letër-porosia e autoriteteve greke ajo e cila zbuloi dënimin e tij në vitin 1999, për dhunë ndaj një personi. Gjykata greke e kishte dënuar në mungesë Ismailajn me 3 vite burgim Ismailajn për veprën penale të “Konfliktit”/ “Përleshjes”, parashikuar nga neni 313 i Kodit Penal të Republikës së Greqisë që në Shqipëri i korrespondon veprës penale “dëmtime të tjera me dashje”, parashikuar nga neni 90/1 të Kodit Penal, e cila parashikon dënim vetëm me gjobë.

Top Channel/ Ngrica në rrugë, reshje bore dhe erë e fortë në Bulqizë
21/01 18:19
Top Channel/ Dëbora frymëzon presidentin, i këndon Korçës në mes të stuhisë
21/01 18:10
Top News-Trafiku i arabëve, dalin përgjimet/‘Erdhën krushqit…sa lekë duhen paguar’
21/01 18:06
Top Channel/ Reshjet e borës në Bulqizë, të shoqëruara me erë të fortë, krijohen ngrica në rrugë
21/01 17:53
Top Channel/ Reshje të dendura bore në Bulqizë, por rrugët janë të hapura
21/01 17:51
Top Channel/ I ftohti polar prek vendin, reshje të dendura bore në Bulqizë
21/01 17:51
Top News – Ushtria shqiptare, pak km nga Rusia/ Njësia e ‘çunave të çarmatimit’ në Letoni
21/01 17:50
Top Channel/ Reshje të dendura bore në Bulqizë, rrugët ‘nën pushtetin’ e ngricave
21/01 17:43
Top News-Një emër i ri për Kolegjin Zgjedhor/Ja kush e zëvendëson Asim Vokshin
21/01 17:30
Top Channel/ Reshje dëbore dhe i ftohtë i acartë në Prrenjas
21/01 17:13
Top Channel/ ‘Mund të shfryheni sa të doni’/Rama: Mos më kërkoni llogari për…
21/01 17:11
Top Channel/ Rama: SPAK është foshnje që ka nisur të belbëzojë
21/01 17:10
Top Channel/ Rama: Ata para nesh vrisnin njerëz, ne bëmë Reformën në Drejtësi
21/01 17:10
Top Channel/ “Si prisni që Meta të përgjigjet për 21 janarin?”/ Rama: Shpërndan dekorata pa vlerë!
21/01 17:08
Top News-Dosja e 7 gjyqtarëve, hetimi i SPAK/‘Ngrin’ procesi, emrat që dolën të pafajshëm
21/01 16:26
Top News – Këshillat për motin ekstrem në vend/Agjencia Kombëtare e Mbrojtjes Civile merr masa
21/01 16:20
Top Channel/ Veliaj krah legjendave të Tiranës, Partizanit dhe Dinamos
21/01 16:08
Top News-‘Pianisti’, si një portret artistik/Limos Dizdari, dy vepra për ikonën Robert Radoja
21/01 16:01
Top Channel/Dëbora në Juglindje, në Pogradec, Korçë, Devoll e Kolonjë po krijohen probleme me rrugët
21/01 15:42
Top Channel/ Murtaja afrikane e derrave, veterinerët tregojnë se si duhet të mbrohen fermerët
21/01 15:39