Top News-Krimet mjedisore në vend/ Arrestohen 5 persona, njëri shpallet në kërkim
27/11/2021 17:15

5 persona kanë rënë në prangat e policisë dhe 100 të tjerë janë proceduar për krime mjedisore. Uniformat blu kanë vijuar një aksion në mbarë vendin përgjatë gjithë kësaj jave. Sipas një njoftimi të bërë zyrtar nga ky institucion, bëhet fjalë për një numër të madh krimesh mjedisore. Në total janë evidentuar 90 raste, ku janë angazhuar 1125 efektivë. Numri më i madh i rasteve lidhet kryesisht me ndërtimet e paligjshme, ku rezultojnë 35 të tilla. 23 raste pushtim toke, 13 prerje e paligjshme e pyjeve, 7 për ndotje të ajrit e duke vijuar më tej me ndotje të ujërave, shkatërrim prone, gërryerja lumenjsh, peshkim i ndaluar etj. Në total janë 106 autorë nga ku 5 janë arrestuar në flagrancë, 100 të proceduar dhe 1 i shpallur në kërkim. Policia bën me dije se aksionet do të vijojnë edhe në ditët në vazhdim. Sipas tyre nuk do të ketë tolerime për asnjë person i cili kapet duke kryer krime mjedisore.

Top News-143 kg kokainë me imazhin e Escobar/Lirohet nga burgu i arrestuari Erion Peti
18/01 23:08
Top News-Qyteti i vetëm në Shqipëri pa vrasje/ Asnjë krim i rëndë për 12 muajt e vitit 2021
18/01 20:42
Top News-Shifra rekord infektimesh në vend/Në 24 orë 6 qytetarë humbin jetën nga COVID-19
18/01 20:34
Top News-Shqipëria, 4 propozime në OKB/Çfarë duhet të bëjmë për mbrojtjen e grave
18/01 20:24
Top Channel/ “Nuk ka paqe pa gratë”! Fjalimi i parë i ministres së jashtme të Shqipërisë në KE
18/01 19:54
Top Channel/ Atentat në Tiranë/ U qëllua me armë me silenciator administratori i një shkolle
18/01 19:51
Top News-Dy aksidente në Krujë dhe Lezhë/Një i vdekur dhe një i plagosur në pak minuta
18/01 19:49
Top Channel/ Covid po prek edhe zemrën/ Personat që kaluan sëmundjen shfaqin probleme kardiologjike
18/01 19:47
Top Channel/ Festat mbaruan, çmimet nuk ulen/ Produktet e shportës janë ende shumë të shtrenjta
18/01 19:42
Top Channel/ Bashës i organizojnë antimiting! Mbështetësit e Berishës i qëllojnë me vezë makinën
18/01 19:39
Top Channel/ Rama 12 pyetje për shqiptarët! Shpërndahet formulari për të marrë mendimet e qytetarëve
18/01 19:36
Top Channel/ Sherr në mes të rrugës në Durrës, plagoset 50-vjeçari
18/01 19:31
Top Channel/ Drejtoria e Policisë Berat zhvillon analizë vjetore të punës, merr pjesë dhe Nano
18/01 18:58
Top News-Aksident i rëndë në Lezhë/Plagoset drejtuesi i motorit, me urgjencë drejt Traumës
18/01 18:21
Top Channel/ Aksident i rëndë në Lezhë/ Makina përplas motorin, xhami i “Benz”-it bëhet copash
18/01 18:20
Top News- Ish-agjenti i CIA për Shqipërinë/Zbulon arsyen e shtabit ushtarak amerikan
18/01 17:59
Top News – Pas vendimit për administratën/Nisin verifikimet, nëse janë apo jo të vaksinuar
18/01 17:50
Top Channel/ Xhaçka në mbledhjen Këshillit të Sigurimit të OKB: Nuk mund të ketë paqe pa gratë
18/01 17:32
Top News – Rama, përgjigje për konspiracionistët/‘Çfarë lidhje ka Turqia me rrethimet e Krujës’
18/01 17:17
Top News- Fshihej në SHBA, por fundi i papritur/ Si u arrestua në Rinas mashtruesi shqiptar
18/01 17:13