Top News – KPA lë në fuqi vendimin/ Shkarkohet gjyqtari Fehmi Petku
16/09/2020 22:26

Kolegji i Posaçëm i Apelimit ka shkarkuar përfundimisht kreun e Gjykatës së Apelit të Krimeve të Rënda Fehmi Petku. Ky vendim është marrë pasi Petku kishte ankimuar vendimin e marrë një vit më parë nga Komisioni i Pavarur i Kualifikimit. Pjesë e trupit gjykues kanë qenë Albana Shtylla, Natasha Mullaj, Ardian Hajdari, Ina Rama dhe Sokol Çomo.Kreu i Gjykatës së Apelit të Krimeve të Rënda u shkarkua një vit më parë nga Komisioni i Pavarur i Kualifikimit për arsyen se gjyqtari kishte mungesë të burimeve të ligjshme, deklarim të rremë, fshehje pasurie për një të katërtën për tre troje e dy banesa. gjate vendimit nga KPA u vu nw dukej se ai kishte probleme edhe per figuren si gjyqtar pasi kishte dyshime për lidhje të papërshtatshme me persona qe kane probleme me ligjin.

Italianët mbjellin në Vlorë/ Gojiberri, kivi dhe pjepri ndër kulturat që kërkohen në Llakatund
26/09 12:47
Spektakël me hardhi/ Agronomi që shndërroi pamjen e kodrës rrëzë Tomorit me vreshtat e tij
26/09 12:42
Top News – Linja Durrës-Bari/ Tragetet u nisen në mëngjes
26/09 12:22
Top News – Ndalohet një Tunizian/ Nuk deklaroi 68 mijë paund në Rinas
26/09 12:08
Top News – Kandidatët demokratë/ Nesër votohet në Gjirokastër
26/09 12:05
Top News – Bulqiza pa energji/ Era rrëzon pemët në Shkodër
26/09 11:06
Top News – Vizat amerikanë/ Administrata propozon ndryshime
26/09 10:54
Top News – Pandemia në Kosovë/ Qeveria merr masa të reja
26/09 10:44
Top News – Stuhia në Tiranë/ Era e fortë rrezon disa pemë
26/09 10:30
Era e fortë shkul pemët në Shkodër, dëmtohen disa makina
26/09 09:52
Top News – Ku do jetë kandidat! Rama flet nga Vlora për zgjedhjet
25/09 20:01
Top News – Operacioni i Europolit/ Konfiskohen 27 milionë maska
25/09 18:36
Top News – Kodi i ri zgjedhor/ PD zbardh ligjet e marrëveshjes
25/09 17:52
Top News – Moti i keq në fundjavë/ 5 prefektura rrezikojnë përmbytjet
25/09 17:13
Top News – Që nga nisja e pandemisë/ Covid, 373 humbje jete në Shqipëri
25/09 17:13
Top News – 124 raste dhe 3 viktima/ Apel për mbipopullimin në QSUT
25/09 17:12
124 të prekur me COVID-19, ndërrojnë jetë 3 persona gjatë 24 orëve
25/09 16:51
Fillojnë gjyqet për zgjedhjet/ Hidhet shorti në Kolegjin Zgjedhor për kërkesën e parë
25/09 16:10
Nga rruga e dashurisë dhe miqësisë deri te rreziku nga peshkaqenët. Çfarë po ndodh në Tiranë?
25/09 15:42
Mësuesja 75-vjeçare/ Nuk pranon pensionin, çdo ditë shkon në klasë me fëmijët
25/09 15:36