Top News – Kosovë, rëndohet bilanci/ 15 viktima në 24 orë nga Covid-19
31/07/2020 17:56

Kosova ka shënuar një tjetër ditë me bilanc tragjik nga covid 19. 15 persona kanë humbur jetën gjatë 24 orëve të fundit ka raportuar Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike. Kjo është dita e dytë me më shumë humbje jete në Kosovë nga koronavirusi që nga fillimi i pandemisë, ku një ditë më parë autoritetet shendetesore raportuan për 16 viktima. Në total numri i jetëve të humbura nga covid 19 ka shkuar në 227. Ndërkohë nga testimet e 469 tamponeve të fundit kanë rezultuar pozitivë 226 persona duke cuar numrin total te personave te infektuar ne Kosove ne 8330. Në spitalet e kosoves janë duke u trajtuar rrethj 398 paciente të prekur nga covid 19. Sipas raportit të fundit të autoriteteve shendtesore në ksoovë 15 pacientë janë në respiratorë, 24 me CPAP dhe 365 të tjerë me oksigjenoterapi. në 24 orë janë shëruar nga virusi 115 persona. Në Kosovë janë kryer rreth 36.509 testime për persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2, që nga fillimi i pandemisë, shifra më e ulët në rajon në raport me numrion e popullsisë dhe të rasteve pozitive te konfirmuar.

Top News – Vaksina e koronavirusit/ Kosova me shpresë te donacionet
27/09 18:00
Top News – Bilanci në Kosovë/ Tre viktima dhe 47 raste të reja
27/09 17:05
Top News – Kosovë: Sali Mustafa paraqitet të hënën para gjykatësit në Hagë
27/09 15:22
Top News – Arsimtarët me COVID-19, shkolla “Faik Konica” kalon në mësim online
27/09 13:15
Top News – Veprime të pavarura/ Hoti për prokurorinë speciale
26/09 17:53
Arrestime për frikësim dëshmitarësh/ Dërgohet në Hagë kreu i vetëranëve të UÇK
26/09 16:28
Top News – Bastisjet e arrestimet/ Thaçi e Haradinaj kundër
26/09 03:59
Shtyhet takimi i dialogut Kosovë-Serbi në Bruksel, shkak situata nga Covid-19
26/09 01:43
Eulex, arrestime për dosjet e Hagës/ Policia bastis selinë dhe zyrat e veteranëve të UÇK
26/09 01:41
Top News – Arrestohet Hysni Gucati/ Kreu i veteranëve të luftës të UÇK
25/09 22:07
Eulex, arrestime për dosjet e Hagës/ Policia bastis selinë dhe zyrat e veteranëve të UÇK
25/09 20:09
Top News – Dialogu Kosovë-Serbi/ Shtyhet takimi i së hënës
25/09 19:15
Eulex, arrestime për dosjet e Hagës/ Policia bastis selinë dhe zyrat e veteranëve të UÇK
25/09 16:09
Kosovë/ Qytetarët përplasen me policët e EULEX-it
25/09 15:47
Top News – Arrestohet kryetari i OVL-UÇK-së Hysni Gucati
25/09 14:38
Momenti i arrestimit të Gucatit, kryetarit të veteranëve të UÇK-së
25/09 14:21
Top News – Hoti mbështet propozimin e Grenell/ Ujmani të quhet liqeni Trump!
25/09 01:54
Top News – Del aktakuza e Hagës/ Arrestimi i parë në Kosovë
25/09 01:51
Hoti për Top Channel/ Asociacioni pjesë e ujdisë finale – Video e plotë
24/09 20:46
Hoti: Në 2 tetor, marrëveshje për hekurudhën Serbi-Kosovë që lidhet me Durrësin
24/09 19:39