Top News-Korrupsioni me tenderin e uniformave/ Ja sa u dënuan të pandehurit, vetëm një shpëton
03/12/2021 18:38

Gjykata kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka mbyllur procesin për Edlira Naqellarin dhe ish-zyrtarët e tjerë të Ministrisë së Brendshme, të cilët akuzohen për korrupsion në tenderin e uniformave të policisë. Procesi është mbyllur këtë të premte me pretencën e SPAK për 10 të pandehurit. Struktura e Posaçme Antikorrupsion ka kërkuar nga 1.5 vite burg për 9 të akuzuar, ndërsa për një kërkuar vetëm shërbim prove. Është kërkuar burg për Edlira Naqellari; Flutura Cerkezi; Ani Omuri; Klevis Hasani; Kreshnik Bejkaj; Fatmir Demneri; Mariglen Buzali; Gezim Mingaj dhe Anisa Bogdani. Ndërsa për Aurora Mullën është kërkuar vetëm shërbim prove. Nëse këta persona dënohen nga GJKKO do të vuajnë nga 1 vit burg për gjykim të shkurtuar. Naqellari dhe bashkëpunëtorët e saj anëtarët e njësisë së prokurimit, Flutura Çekrezi, Ani Omuri, Kleivis Hasani dhe anëtarët e komisionit të vlerësimit të ofertave, Kreshnik Bejkaj, Fatmir Demneri, Mariglen Buzali dhe Gëzim Mingaj u lanë në burg nga Apeli i GJKKO, si dhe u caktua 'arrest shtëpie' për Anisa Bogdanin.

Top Channel/ Komisioni i Rithemelimit në Korçë hyn në seli, çelësin ia marrin pronarit të ndërtesës
21/01 19:14
Top Channel/ Situatë e jashtëzakonshme/ Ministrja thirrje: Të mos shpërdorohet energjia elektrike
21/01 19:11
Top Channel/ Ngrica në rrugë, reshje bore dhe erë e fortë në Bulqizë
21/01 18:19
Top Channel/ Dëbora frymëzon presidentin, i këndon Korçës në mes të stuhisë
21/01 18:10
Top News-Trafiku i arabëve, dalin përgjimet/‘Erdhën krushqit…sa lekë duhen paguar’
21/01 18:06
Top Channel/ Reshjet e borës në Bulqizë, të shoqëruara me erë të fortë, krijohen ngrica në rrugë
21/01 17:53
Top Channel/ Reshje të dendura bore në Bulqizë, por rrugët janë të hapura
21/01 17:51
Top Channel/ I ftohti polar prek vendin, reshje të dendura bore në Bulqizë
21/01 17:51
Top News – Ushtria shqiptare, pak km nga Rusia/ Njësia e ‘çunave të çarmatimit’ në Letoni
21/01 17:50
Top Channel/ Reshje të dendura bore në Bulqizë, rrugët ‘nën pushtetin’ e ngricave
21/01 17:43
Top News-Një emër i ri për Kolegjin Zgjedhor/Ja kush e zëvendëson Asim Vokshin
21/01 17:30
Top Channel/ Reshje dëbore dhe i ftohtë i acartë në Prrenjas
21/01 17:13
Top Channel/ ‘Mund të shfryheni sa të doni’/Rama: Mos më kërkoni llogari për…
21/01 17:11
Top Channel/ Rama: SPAK është foshnje që ka nisur të belbëzojë
21/01 17:10
Top Channel/ Rama: Ata para nesh vrisnin njerëz, ne bëmë Reformën në Drejtësi
21/01 17:10
Top Channel/ “Si prisni që Meta të përgjigjet për 21 janarin?”/ Rama: Shpërndan dekorata pa vlerë!
21/01 17:08
Top News-Dosja e 7 gjyqtarëve, hetimi i SPAK/‘Ngrin’ procesi, emrat që dolën të pafajshëm
21/01 16:26
Top News – Këshillat për motin ekstrem në vend/Agjencia Kombëtare e Mbrojtjes Civile merr masa
21/01 16:20
Top Channel/ Veliaj krah legjendave të Tiranës, Partizanit dhe Dinamos
21/01 16:08
Top News-‘Pianisti’, si një portret artistik/Limos Dizdari, dy vepra për ikonën Robert Radoja
21/01 16:01