Top News – Koronavirusi në Evropë/ Maska dhe frikë nga vala e dytë
09/07/2020 12:05

Maskat dhe frika nga vala e dytë e koronavirusit. Këto janë kryefjalët në kontinentin evropian. Tëni, të gjithë personat mbi moshën gjashtë vjec në katalonjë, duhet të mbajnë një maskë në publik pasi rajoni i bëri maskat të detyrueshme jashtë, edhe atje ku distancimi social është i mundur. Vendimi erdhi pas rritjes së rasteve në dhe përreth Lleida-s, ku autoritetet mund të kthejnë në fuqi një izolim strikt. Ndërkohë në francë, po shtohen shqetësimet për një valë të dytë të epidemisë ndërkohë që vendi po zbut kufizimet. Jean-François Delfraissy, shefi i këshillit shkencor të vendit tha për gazetën Le Monde se vendi rrezikon rikthim të frikshëm të infektimeve pasi njerëzit nuk po i binden rregullave të distancimit social. Virusi vazhdon të qarkullojë, edhe pse shumë më i dobësuar, shumë më i kontrolluar por është ende atje jashtë – tha ai.

Top News – SHBA, kompanitë nxisin votuesit/ Zgjedhjet presidenciale
09/08 19:09
Top News – Broadway mbyll perdet/ Të paktën deri dimrin e 2021
09/08 18:49
Top News – Kamping në qiell/ Mbi ndërtesën më të lartë në Seul – Pa komente
09/08 16:49
Top News – Vaksina për të varfrit/ Bill Gates investon 150 mln usd
09/08 16:41
Top News – Adhuruesit e diellit/ Britani, pushtojnë brigjet e detit- Pa komente
09/08 16:31
Top News – ‘Qyteti i të vdekurve’/ Egjipt-zëvendësohet nga autostrada- Pa komente
09/08 16:29
Top News – Një mijë tullumbace/ Në nder të viktimave të pandemisë- Pa komente
09/08 16:27
Top News – ‘Vdekja’ nëpër rrugë/ Brazil, 100 mijë viktima – Pa komente
09/08 16:26
Top News – Supermakina e shampanjë/ Bangkok, të pasurit mbi pandeminë
09/08 16:12
Top News – Të rinjtë britanikë/ Nuk ndalojnë festimet e çmendura
09/08 15:44
Top News – Birrë e Mynihut/ Statusi i parë në një shekull
09/08 15:22
Top News – Simfonia e Beethovenit/ Montreal, ’drive in’ në aeroport
09/08 15:16
Top News – Artistë në karantinë/ Austri, performance në konteinere
09/08 15:12
Top News – Tragjedia në Liban/ Liderët bisedojnë për ndihmat
09/08 13:09
Top News – Pandemia në Brazil/ Mbi 100 mijë viktima në vend
09/08 13:06
Top News – Sulmi me bombë atomike/ Nagasaki, shënohet 75 vjetori
09/08 12:33
Top News – Rekord infektimesh/ SHBA, 1 në çdo 66 banorë i prekur
09/08 12:18
Top News – Ish mbreti i Spanjës/ ’Zbarkon’ në emiratet e bashkuara
09/08 12:09
Shpërthimi në Bejrut, mbi 5 mijë njerëz rrugëve të Libanit kundër qeverisë
08/08 20:58
Top News – Të ndarë nga pandemia/ BE: Të bashkojmë çiftet e pamartuara
08/08 16:11