Top News – Kohë pandemie/ Dasmë në Los Angeles, ndërhyn policia
11/08/2020 14:45

Të ftuarit në një dasmë në një rezidencë të madhe në Los Angeles, shpërndahen pasi policia i përgjigjet një ankese për zhurmë, në një kohë kur zyrtarët publik vazhdojnë të paralajmërojnë kundër tubimeve të mëdha në mesin e pandemisë së koronavirusit. “Distancim social, larje duarsh, maska, kontroll temperature. Gjithçka ishte sipas rregullave”, thotë një nga pjesëmarrësit në dasmën në lagjen Holmby Hills, në Los Angeles. Me klubet e natës të mbyllura në qytet, festat tani janë shtuar në shtëpitë luksoze në Hollivud Hills, me tubime shpesh herë edhe të rrezikshme që zemërojnë fqinjët dhe zyrtarët lokalë. Kryebashkiaku Erik Garceti, ka urdhëruar punonjësit e shërbimeve të ndërpresin energjinë elektrike dhe ujin në shtëpitë ku konfirmohen festa gjatë pandemisë.

Top News – Vepra e mjeshtrit Botticelli mund te shitet për 80 milionë usd
25/09 14:36
Top News – Francë, zbulohet skulptura e pazakontë/ Gjon Pali në version mbinjerëzor!
25/09 14:29
Top News – Eksod nga San Francisko, punë nga shtëpia në erën e Covid
25/09 14:28
Top News – “Miu hero” fiton Medalje të Artë! Brejtësi 7-vjeçar i surprizoi të gjithë
25/09 12:14
Top News – Vetëm 30 dollarë për një natë, shtëpia e ‘Princit të Bel Air’ jepet me qira!
25/09 12:13
Top News – Aeroporti i Helsinkit po përdor qentë “për të nuhatur” koronavirusin
25/09 12:07
Top News – Virusi pëson mutacione!/ Studimi: Është bërë me ngjitës
25/09 12:03
Top News – Koronavirusi në Evropë/ Francë, gjasa për izolim të dytë
25/09 11:51
Top News – Karnavali i Rios shtyhet për afat të pacaktuar
25/09 11:49
Top News – Kim “kërkon falje për vrasjen e një zyrtari jugkorean”
25/09 11:37
Top News – Ndryshimet klimatike “po nxisin zjarret në Kaliforni”
25/09 11:34
Top News – Rendohet gjendja/ Europa në alarm nga koronavirusi
25/09 02:01
Top News – Putin për Navalny-n/ U vetëhelmua, kërkon telashe
24/09 21:59
Top News – Shqetësohet perëndimi/ Rusia nis manovrat ushtarake
24/09 21:57
Top News – Gruaja shtatzënë/ Shpëton të shoqin nga peshkaqeni
24/09 21:38
Top News – Ankesa ndaj BE/ Facebook mund të lërë Europën
24/09 21:37
Top News – Zonat me covid/ Tani i tregon dhe Google Maps
24/09 21:21
Top News – Vaksina e rusisë/ Kozmonautët rusë refuzojnë ta marrin
24/09 20:25
Top News – BE `lan duart`/ Dërgon ftesat për dialog
24/09 19:59
Top News – Deklarata e Trump/ Shtohet frika për dhunë në zgjedhje
24/09 17:40